Chong

Hongkong, 1979, 84 min

Režie:

Norman Chu

Karlos80

Bizarní film, u kterého budou chrochtat blahem snad jedině fetišisté a úchyláci všeho druhu. Tenhle-ten Hong-Kongský špinavý a oplzlý trash v širším kontextu nedává žádný velký smysl (příběh-spiknutí=kýč), nicméně ten nápad s nadrženýma ještěrkama byl skutečně zajímavý (opravdu si nevzpomínám, že bych viděl někdy něco vzdáleně podobného), jinak je tu řada různých obscénností, obrovské množství nahoty (především prsa), soundtrack se skládá z populárních světových skladeb (zde upravených), zazní tu například "Sunshine of Your Love" od kapely Cream. Je to celé docela komické (jak jinak, jako spousta HK filmů té doby), místy trochu hrůzostrašné, ale vyloženě o horor nejde. Závěr je doslova šílený. Počet znásilnění ještěrkou (kterou maník co nenávidí ženy vyndavá z nějaké sklenění nádoby a nebohým ženám je pak aplikuje do pochvy, ty jsou pak v extázi, kdy prožívají jeden orgasmus za druhým a nedlouho na to zemřou!), pokud jsem dobře počítal, tak jich je tu přinejmenším 10! Pokud už narazíte na tento ztracený poklad, tak se na to podívejte (vhs kopie, patrně jediná k mání, je ale ve strašném zchátralém stavu, takže ten prožitek nemá bohužel tak velkou sílu), protože nic podobného a pitomějšího jsem skutečně už hodně dlouho neviděl. ()