This Changed Earth

Režie:

Scénář:

Kamera:

JohnMiller

Ide o amatérsky fanúšikovský projekt nakrútený zo srdcom. Je to natočené maniakálnymi, fanatickými fanúšikmi starých zabudnutých filmov pre rovnako šialene orientovaných divákov. Ostatný diváci ktorý necítia hrejivú lásku k týmto flickom ťažko docenia kvalitu tohoto filmu. Ide samozrejme o hrubo amatérsky počin v ktorom sú herci sami tvorcovia ale ten odkaz pre zberateľov starých filmov je neuveriteľný. V niektorých momentoch som sa doslova videl. Film sa skladá s troch príbehov. S toho sa všetky prekrižujú. Prvý, Queen of Hearts, rozpráva o psychopatovi ktorý je fanaticky zamilovaný do jednej dievčiny. Ticho ju roky prenasleduje a fotí. Má to zaujímavé krvavé vyvrcholenie ale išlo o najslabšiu časť ktorá bola silne amatérska a hoci s toho na dané podmienky bolo vyťažené dosť, sem mi to nesedelo. Za to druhý príbeh The Hunt For The House On Cuckoo Lane bol vrcholom tohoto triumvirátu. Išlo o zberateľa starých filmov ktorý sa snažil získať extrémne vzácny undergroundový flick The House on Cuckoo Lane . V niektorých momentoch som videl sám seba, zruinovaného, zničeného chlapíka ktorý nedokáže zohnať nejaký vzácny film. Prakticky som prežíval to isté.. Tiež som dlho pátral po The House on Cuckoo Lane. Hlavný hrdina sa snažil , zisťoval. hľadal, až to nakoniec dokázal. Tretí film The Seeds of Damnation bol o tom ako kamarát toho zberateľa dostane poštu ktorá má vo vnútri čudné bobule. Rozhodne sa že si ich rozdrtí a šnupne ako koks. Silné psychotropné látky však majú nevídané extrémne čudné vedľajšie účinky. Tieto tri filmy nejdú za sebou priamo. Sú medzi sebou zostrihané, a tak človeka najprv zamrzí že nastal taký blbí koniec až sa o chvíľku prekvapí že to pokračuje ďalej. Dlho som pátral po tomto amatérskom počine ale čakane sa vyplatilo, som spokojný. ()

• Veškeré osvětlení a světelné efekty byly vytvořeny přirozeným nebo existujícím světlem a barevnými žárovkami. Nebylo prováděno žádné dodatečné dobarvování. (Karlos80)
  • Film je natočen jako mix z MiniDV, HD, Hi8 a Super 8mm. (Karlos80)
  • Segment "The Hunt For The House On Cuckoo Lane" vychází z opravdového undergroundového filmu The House On Cuckoo Lane, který si až do dnešních dnů zachovává tajemství ohledně svého vytvoření. Neví se, kdo ho dělal a co jeho fantaskní obsah údajně představuje. Filmoví tvůrci uvádějí, že The House On Cuckoo Lane dal vzniknout This Changed Earth. (Karlos80)