Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Komedie

Recenze (2 291)

The Batman (2022)

Nenútene priznám, že som bol voči novému Batmanovi extrémne skeptický. Ukážky ma nezaujali a Edward v hlavnej úlohe vzbudzoval skôr posmech. No vo výsledku som bol celkom spokojný. Zaujala ma hlavne prvá polovica plná temnej a noir atmosféry. Svojou surovosťou sa táto verzia nedala zahanbiť. Aj keď sa divák počas sledovania nenudí, tá stopáž je šialene prepálená. Mne by stačil pokojne aj dve hodinky. Posledná myšlenka môjo komentáru bude znieť možno paradoxne ale jediné, čo mi tu skutočne vadilo bolo to, že išlo o ďalšieho Batmana v poradí. Je toho už priveľa a ja som tým presýtený.. Keby tu hlavná postava nebola oblečená do čierneho latexu a nazývali by ju inak ako Batman, vôbec by mi to neprekážalo.  Snímka ponúka viac ako len komixovú adaptáciu.. Ak by sa od nej odstrihla, neprišla by o nič... Akurát asi o peniaze iba.

K zemi hleď! (2021)

Bože! Takú štipľavú alegóriu na stav našej spoločnosti som ešte nikdy nevidel. Ak miesto kométy dosadíte do deja Covid 19 alebo agresiu Ruska, získate takmer identický obraz našej rozdelenej spoločnosti. Svoju autentickosť nestráca v diskutabilných polohách ako sú absurdita, konzumné správanie či naivita spoločnosti. Výhody a nevýhody globalizácie nám tu boli naservírované celkom surovo. Nemal by som moralizovať, no nejaké poučenie by sme si z toho mali zobrať.

plakát

10 Dollar Death Trip: Inside the Fentanyl Crisis (2020) (TV film)

Už niekoľko rokov sa zaujímam o závislosti a jej dopad na spoločnosť (časom sa to stalo súčasťou mojej práce) preto ma celkom prekvapilo, že som o droge menom Fentanyl  doposiaľ nepočul. Nebezpečnejšia a lacnejšia náhrada ťažkých opiátov nám v tomto hodinovom dokumente predstavuje komunitu ktorá doslova dennodenne stojí na prahu smrti (predávkovanie a smrť sa pri tejto droge dá dosiahnuť veľmi jednoducho). Dávky sa užívajú v tak v malých množstvách, že je to až neuveriteľné. Rozhovory ktoré boli vedené zo závislými hovoria za seba. Čo sa týka spracovania, ide v podstate iba o niekoľko rozhovorov a zachytenie ošetrovateľov v akcií.  Ale informatívnu hodnotu to má veľkú.

plakát

Kameňák (2019) (seriál) odpad!

Samoúčelne strieľať vtipy (niektoré síce zábavné iné však trápne ktoré si užijú skôr tí skoršie narodený ktorí radi spomínajú na staré časy) a ani sa nesnažiť ich zakomponovať do deja, keďže netreba lebo tv divákom je to v podstate jedno, považujem za trápnu zlodejinu ktorú dokáže dať dokopy úplne každý. Stačí pokradnúť pár vtipov a dať to prečítať neherecom. Fuj.

Muž, který nebyl (2001)

Ide o celkom komorný noir ktorý na jednej strane dejom nejak extra neohúri, no spracovaním, atmosférou, úžasnými  hereckými výkonmi a charakteristickým klišé Hollywoodu zlatého veku nenudí ani v jednej jedinej scéne. Neskutočne ma bavila krásna, jemne zrnitá kamera, ktorá jasne poukazuje na to, že s digitálom sa "nebratríčkuje" a mňa to strašne priťahuje. Zaujímalo by ma koľko cigariet musel Billy Bob Thornton počas nakrúcania vyfajčiť....

No Exit (2022)

Ako pri väčšine podobných konkurenčných mysterióznych thrillerov, je prvá polovica (niekedy len tretina) zaujímavá, plná atmosféry, nečakaných zvratov a realistického zachytávania psychických pochodov. No Exit tomu nie je výnimkou. Ani nepísané pravidlá a klišé mi až tak nevadili. Bolo to nenútené a celkom to zaujalo a to sa vďaka môjmu prejedaniu kinematografiou často nedeje. Nuž ako to už býva a sám som to aj čakal, keď sa napínavá dráma začne meniť do akcie a násilia, snímka stráca dych, scenár logiku a moja mrzutosť vypláva na povrch. Ale musím uznať, že z tých mnohých sklamaných thrillerov je tento taký lepší priemer. Pekná kamera, minimalizmus jednej miestnosti s hŕstkou hercov potešil (aj keď dialógy nič moc) a uveriteľná zápletka neboli veru na zahodenie.

Projekt Adam (2022)

Fakt? Ukážky na tento film mi skôr prezrádzali zameranie na viac rodinný aspekt než akčný. Možno som to iba ja zle pochopil, no výsledok ma až takmer dojal a zároveň rozosmial. Uznávam, že prvé minúty neboli na zahodenie. Mal som z nich pocit takého toho 80´s Hollywoodu (v tom dobrom slova zmysle) No keď došlo na násilie a hroznú kopu CGI efektov(neviem čo je horšie) tak som sa miestami až smial, že to tvorcovia asi nemyslia vážne. Ústredný nápad je OK ale to spracovanie____ To išlo strašne mimo mňa. Subjektívne to podhodnocujem a tomu sa väčšinou snažím vyhnúť, sorry.

Vřískot (2022)

Ja Vám neviem. Voči štvrtému pokračovaniu som mal výhrady ale až po tomto pokračovaní dokážem doceniť jeho kvality. To, že snímka odzrkadľuje smerovanie hororu ako žánru by  som si nevšimol, keby o tom dookola nerozprávali postavy. Tieto prequel/requel/sequel téma ma vôbec nepriťahuje ani v tejto dekáde, no zopár filmov ma vyslovene neirituje... Tento však medzi ne nepatrí. Tá prvá tretina sa celkom dala, no hneď ako prišla na rad násilná stránka a sekali sa ľudia hlava-nehlava a logika sa potápala jak Titanic, tak som sa začal skutočne smiať. Potenciál to malo, no mňa to nezaujalo.

Noční zvířata (2016)

Snímka ma prekvapila tým, že obohratú tému pomsty ktorá predchádzala "over the top", násilím ako psychickým tak aj fyzickým (a tuto toho bolo viac než dosť) zachytáva to tu celkom svojsky. Originalita ako aj atmosféra je tu celkom hutná a miestami fakt ťažko stráviteľná. Aj keď asi tušíte, že na konci bude pravdepodobne spravodlivosť v istej forme úradovať a vy chcete aby bola aj mimo zákon, je to náročné sledovať. Nehovorím, že je to ako Haneke, ale ďaleko to k nemu nemá.

Jackass 2.5 (2007)

Sú veci z ktorých asi nikdy nevyrastiem. Jednou z nich je škodoradosť a nadšenie nad kúskami skupinky magorov ktorí si hovoria Jackass. Celou pubertou aj rannou dospelosťou ma seriál aj filmy sprevádzali a človek by si aj povedal, že už by som mal z toho vyrásť, no nič z toho sa nekoná. Po pozretí všetkých častí po veľmi dlhej dobe som dospel k názoru, že ma to bude baviť asi aj ďalších 30 rokov :D 2.5 som predtým nevidel. Ako bonus k dvojke super. Vystrihnuté scénky boli podľa očakávania slabšie (dôvod prečo sa nezmestili do celovečeráku, všakže) ale stále ide o srandu pri ktorej sa dá úchylne zabaviť :D___________ Buď ich milujete alebo nenávidíte.

Ovládací panel
169. nej uživatel Slovensko