Perché si uccidono

• USA Percy Is Killed (neoficiální název)
všechny plakáty

Karlos80

Raritní film s krásným atmosférickým prog/rock skóre od Goblinů (až někdy do konce 90 let jedni z nejraritnějších Goblinů, kdy ani skalní fanoušci této italské skupiny si nebylo vedomi jeho existence - chutnávka http://www.youtube.com/watch?v=vUruW8FCItA&feature=related), film obsahuje takřka vše co bylo v těch letech v Itálii v kursu, je tu incest, Satanské rituály, znásilnění, drogy (hodně drog), vražda atd. Všechno to mělo jistě dobrou myšlenku. Začátek je velmi slibný (výzva na závodišti, nahá Fani - škoda že tu tato kráska nedostala více prostoru, a pak, kdo by odolal drogové Fani!?), později ale film sklouzl do jakési přehnaně nepravděpodobné a někdy i neúmyslné komedie s řadou dialogů a pozoruhodných situací - okamžiků (exkrementy, bizarní halucinace, abstinence ve vězení), herci dělají sice co mohou, ale výsledek není podle mě dvakrát moc přesvědčivý. Nej scény; lékárna (Luciano Rossi a jeho další svině - opět hodně znepokojující role ten jeho Jidáš) a vězení (sračky jako heroin - svatební dar v doslovném smyslu!). "Perché si uccidono" je trochu nejisté (čisté delirium) "anti"- buržoazní sociální drama (drogová závislost mezi mladými) a částečně i parodie a lá Mel Brooks. Klamné ale vzácné, za skouknutí film ale určitě stojí. Dostupný je tv-rip a anglickými titulky. ()