Shania Twain: Live

Hudební / Dokumentární
USA, 1998

Shania Twain

mira.l

Předpokládám, že se jedná o koncert z Reunion areny v Dallasu, v rámci turné Come on Over. Což o to, koncert to jistě není špatný, i když je tam pár momentů, které bych tam mít nemusel, tím mám na mysli hlavně vytahování náhodných (snad?) diváků na pódium, jelikož jejich zpěv dopadá povětšinou tragicky, ta holčička, která zpívala "What made you say that" byla taky dost strašná už svojí vizáží, a to jsem se na tuhle písničku dost těšil, protože spolu s třeba "When" je to jedna z těch, které Shania jinak na koncertech nehraje. V případě "When" to moc nechápu, tahle písnička byla svého času dost velký hit a hojně se hrála v rádiích i u nás. Ale dejme tomu. Co mě však zklamalo mnohem víc a je to taky důvodem relativně nízkého hodnocení, je kvalita záznamu na originálním(!!) DVD. Celkové záběry z dálky mi kvalitou připomínaly domácí VHS někdy ze začátku devadesátek, zbytek obrazu taky žádná sláva, a zvuk....zvukaře a všechny, kdo se na celkovém výsledku podíleli, bych asi postřílel. Podivný zvuk, místy prakticky nerozeznatelné, co tam hraje za nástroje, neustálé skokové kolísání úrovně hlasitosti, to bylo dost strašný. Nějak nechápu, proč si hvězda, jakou Shania v té době byla, nepohlídala kvalitu záznamu, tohle nikdy neměla pustit do světa. Na DVD Madonny, Taylor Swift nebo třeba Bruce Springsteena jsem takovouhle hrůzu nikdy nezaznamenal. ()

Vital

Velmi dobrý koncert.Na Shanie je vidět,že si ten koncert užívá,a její pecky zní velmi dobře a spolupráce s kapelou se mi hodně líbí,spojení popu a country tu zní fakt hezky.Toto je ovšem jedinný (zatím) koncert který jsem viděl,tak nemůžu soudit ostatní,ale jste-li fanošci,a chtěli byste nějaký její koncert,můžu jen doporučit. P.S. Jmenuje se to Live: Come on over ()