La muerte incierta

• Itálie Morte incerta, La
všechny plakáty

Karlos80

Jeden z mála Larrazových hororu který mi stále unikal, resp. až do včerejška, kdy se mi ho konečně podařilo po dlouhém úsilí najít a posléze i shlédnout. Vypadalo to skutečně až do nedávna na ztracený film, který nebyl nikdy vydán na VHS nebo DVD, a který nebyl nejspíš ani nikdy promítán mimo rodné Španělsko - na Západě (USA, VB - distribuční název neexistuje!) určitě ne, a snad oficiálně i v Itálii (?), a jestli ano, tak jen v nějakých malých nezávislých kinech, kopie kterou jsem viděl, nebyla v moc dobré kvalitě (načervenalý zrnitý - typicky grindhouseový obraz) kdy to vypadalo jako kdyby film byl promítán nebo doslova vyvrhnut přímo z originálního filmového pásu. Jde o velmi obskurní raritku - jeden z nejobtížněji sehnatelných režisérových filmů - velkou raritu s docela dobrým příběhem (odehrává se to v Indii někdy kolem roku 1930 a pak ještě v Anglii) a s několika málo dobrými - děsivými a strašidelnými scénami s trochou krve, nahoty je tu poskrovnu. Film jsem chtěl sehnat a vidět hlavně kvůli italské herečce Rosalbě Neri a Mary Maude ("La Residencia"). Rosalba se zde ale objevila jen v prologu a epilogu ale vypadá tu hodně dobře. ()

• O filmu se několik desítek let mluvilo jako o nenávratně ztraceném. (hladass)