Niku daruma

• USA Tumbling Doll of Flesh (více)
Pornografický / Horor / Thriller
Japonsko, 1998, 69 min

Dívka se dohodne se skupinou filmařů, že s nimi natočí porno. S vidinou pěkného přivýdělku se nechá odvézt do jejich domu. Netuší však, že filmařům jde o něco jiného, a tak se natáčení porno snímku záhy změní v brutální masakr. (Mefistofelle)

Paldini odpad!

Při mém pátrání po extrémních filmech jsem narazil na dílka, která mě svým způsobem psychicky zocelila, ale i přesto stále nacházím filmy, které mě dokáží dost vykolejit a šokovat. Niku daruma předcházela pověst filmu šokujícího až k nevydržení. Není tomu tak. Je to strašně dlouhé čekání na konec. Nuda, vykostičkované porno s krvavými orgiemi v posledních 20 minutách, které mě nějak moc nešokovaly. Mám na disku ještě pár exploitation filmů s podobnou pověstí, tak doufám, že nebudu opět zklamán. ....a až je dokoukám, dám se na anime a romantické komedie. Slibuji. ()

Flipnic

"FAKE SNUFF" ... osobně s touto odnoží "filmového umění" nemám příliš zkušeností, na rozdíl od exploitation subžánru horroru. Nakolik jde porovnat "fake snuff" s exploiterama nedovedu nějak definovat ... Ono jde taky o to, že takovýchto filmů vzniklo skutečně málo ... Každopádně s pár kousky srovnávat mohu. Každopádně se jedná o opravdu" way to beyond limits" !! Fakt nechutná, zvrácená a odporná záležitost. Tohle bych rozhodně podruhé absolvovat nechtěl a film mi dal pěknou ránu mezi oči. Ono totiž i když jasně vidím že tam ten trik byl dělán tak a ten zas jinak, že tamto je guma, tamto umělá hmota a penis a vagina jsou nesmyslně zakostičkované, tak i tak se tvůrcům alespoň pro mne osobně, podařilo vytvořit atmosféru natáčení reálného snuffu ... Desetkrát si můžu říkat, že chápu, jak ten který trik byl natáčen (podobně jako dnes u Fulciho filmů), ale celá ta atmosféra, rozvláčnost, očekávní, neskutečná syrovost, špatná kamera, celý ten amatérský dojem, vizual kolem toho filmu - právě to působí na diváka tak realisticky, syrově a reálně, že mu z toho fakt není dobře a furt má ten blbý pocit, že se kouká na realitu ... A to teda skutečně oceňuji. Kdyby tvůrci nezakostičkovali intimní partie - což film totáně shazuje a dělá z něj vyloženě frašku i v tomto extrémním "subžánru", bylo by to u mne za plný počet ... Ale co má za logiku to, že vidím uřezávání končetin a nemohu vidět péro a kundu, kterých jsou v XXX pornech tuny ??!! Tímto to tvůrci podělali. Nemá to logiku ... Každopádně ta atmosféra je fakt něco nepředstavitelně hnusného, hustého a zvráceného ... Tento "film" se zařadil po dlouhé době do skupiny dalších filmů, které jsou z mého hlediska (TOTÁLNĚ) za hranicemi snesitelnosti a poznání, a i mě dal skutečně řádsky na prdel ... Nečekal jsem, že se to něčemu ještě někdy v budoucnu povede ... ()

Mefistofelle

U fake snuff filmů se jaksi automaticky předpokládá, že to bude podívaná, která vás šokuje a znechutí. Niku Daruma k tomu má od začátku velmi slušně nakročeno. Handycam styl v tomto případě ujde (rozuměj, nevypadá to jako kdyby kameru držel důchodce s Parkinsonem) a vše vypadá velmi reálně. První problém nastává jakmile dojde na sex. Ano, dámy a pánové, genitálie jsou zcenzurovány čtverečky. Ne, že bych tolik toužila vidět nádobíčko souložících Asiatů, ale důvod skutečně nechápu. Kvůli věkovému ratingu to být nemůže - takové filmy zpravidla mívají jedině ten nejvyšší rating díky extrémní brutalitě, tudíž žádné dětičky by se k podobným mravnost ohrožujícím snímkům tak jako tak neměly dostat. Vlastně mi to přišlo docela vtipné - uřezávání končetin nevadí, penis ano... no, radši to nechám stranou s tím, že v Asii maj ohledně podobných věcí holt nějaké divné zvyky. Jak film pokračuje, začíná přituhovat a místo klasického porna nastupuje BDSM a nakonec pravé a nefalšované mučení. A zde je další kámen úrazu. Ty postupně uřezávané končetiny jsou samozřejmě gumové a je to na nich strašně vidět. Chápu, je to nízkorozpočtové a má to už taky nějaký ten rok, ale pokud se maso nechová aspoň trochu jako maso, ale jako neživý předmět, kterým ve skutečnosti je, tak to prostě není ono. Měla jsem z toho místy pocit, jako kdyby rozebírali spíš figurýnu z New Yorkeru než živého člověka. Jediná scéna, která působí trikově docela dobře, je ta s jazykem... doteď si ji dokážu v hlavě naprosto přesně vybavit... brrrr. ----- Závěr? Atmosféra je opravdu výborná, vše působí velmi realisticky a takový ten "nechutný" pocit jsem u toho měla, což je přesně to, co od fake snuff snímků očekávám. Stopáž je taky ucházející a herci to zvládají dobře. Kdyby nebylo té genitální cenzury a nedotažených triků, byla bych velmi spokojená, ovšem takto se musí Niku Daruma ode mě spokojit jen se třemi hvězdičkami. ()

pornogrind

Po hódně dlouhé době jsem zase zavítal do fake snuffových vod a vybral tenhle snímek. A na rovinu musím říct, že kdybych tenhle kousek viděl v začátcích kdy jsem obdobný filmy začínal sjíždět asi bych z toho měl větší požitek než dnes. Dnes už mě jen tak nic nerozhází. Navíc si myslím, že fake snuff filmy by měli vypadat co nejvěrohodněji. Tady tomu tak ale není.  Při závěrečnejch hrátkách je jasně vidět, že jde o gumový atrapy. Celkově tenhle počin hodnotím na 2 slabý hvězdy. Za sebe namátkou raději doporučím třeba Snuff 102(2007) nebo The Last House on Dead End Street(1977). PS: Tohle mi akorát tak připomnělo, že bych si mohl dát repete filmu The Life and Death of a Porno Gang(2009). ()

Rathalos odpad!

Dalsia snaha Japonska sokovat natocenim extremneho filmu,co sa mozno u vacsiny ludi podarilo,no ti,co uz maju nejake tie masakre a nechutnosti napozerane by nemali mat problem to dopozerat,porno cast som preskocil,chcel som vidiet samotne masakrovanie,ale to ma samozrejme nepresvedcilo a sklamalo,vsetko bolo umele,este aj ta krv vyzerala ako sirupova stava,takze to pokojne mozem poslat do odpadu,lebo to nestoji ani za rec...:-) ()

• Člověk s dlouhými vlasy a bílým tričkem, co se většinou postaral o všechno mrzačení a mučení, byl ve skutečnosti režisér filmu Tamakichi Anaru. (ČSFD)