Satsu satsu (ayame)

Japonsko, 1999, 60 min

Režie:

Tamakichi Anaru

Flipnic

Hodně slušnej "japan-shock", který jsem ocenil až úplně po skončení. Nečekejte nějakou brutálku co se týče gore apod. Je to spíš hodně velkej syrovej a mrazivej tlak na psychiku diváka. Jde z toho zlej pocit, podobně jako z extrémů "Niku Daruma" nebo "Mu Zan E" ... Jedná se jen o sledování tří sebevražd mladých dívek. Vypadá to dost realisticky, syrově, temně ... Jenom pro otrlé ... naprostej nářez je pak úplnej závěr s loutkama a hudebním techno-masakrem!! ()

panjosef

Pouze pro otrlé. Zajímavá sonda do páchání sebevražd. Film nás zavede ke třem krásným ženám, které si vezmou život. Motiv každé z nich je zcela odlišný (nuda, zhroucení, natočení sebevraždy pro slávu), přesto se celým snímkem táhne ústřední jednotící myšlenka která je poté zajímavě vyústěna do bizarního loutkového finále, které film zakončí. Nebudu nic prozrazovat, je to hodně o názoru, jaký si divák na film udělá. Vše je natočené záměrně dokumentární technikou (první a druhá sebevražda - pouze statická kamera z rohů domácnosti, třetí - psedodokument) a vyvolává velmi autentický dojem. Třetí sebevražda je také hodně gore - řezání břicha, střeva, dloubání oka atd., trochu jako Fuji Kikaku série harakiri sebevražd. Rozhodně zajímavý počin, zejména pro nás, příznivce extrémní kinematografie. ()