Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Recenze (2 800)

plakát

Kaineko: Noroi no numa (1968) 

Vazal zabije svého pána a jeho žena s její kočkou spáchá sebevraždu, aby zabránila vynuceného sňatku s ním. Vrátí se oběti, aby se pomstily ? (IMDb)

plakát

Horacius (1980) (TV film) 

Statické pojetí děje klasicky uměřeného (a suchého) dramatu, (detailní) římské dějiny jsou pro nás už zamlžené. Navzdory dobrým hercům těžko snesitelné. (max.50%)

plakát

Stará dobrá kapela (1985) (divadelní záznam) 

Variace na jiné Hubačovy předlohy. Dobří herci, ale poněkud přehrávají do komiky.

plakát

Dannoura yomakura kassenki (1977) 

DAN-NO-URA NIGHT nebo DANNOURA PILLOW WAR. (Bitva u Dan-no-ura bylo velké mořské střetnutí za války Genpei u Shimonoseki na jihu Honšú, dne 25.4.1185). Ve filmu jde o poruno roman -převyprávění této události ve stylizovaných dobových kostýmech. Příběh o vášnivé lásce mezi Kenraimon-in z klanu Taira a Yoshitsunem z klanu Minamoto. Když klan Taira utrpěl ničivou porážku z rukou Yoshitsuneho, skočila Kenreimon-in  se svým synem, dítětem-císařem do moře. Byla však zachráněna Yoshitsunem. Drsný válečník Yoshitsune si ji vzal násilím a až poté vzbudil opětovanou lásku císařovny....(Letterboxd+Wiki)

plakát

Hurá na letný byt (1976) (TV film) 

Dobří herci, mnoho smíchu a zábavy ale nějak to nevyznělo

plakát

Foerste kreds, Den (1973) 

viz Den Forste kreds - jde o totožný film, dánský název má přednost

plakát

Goorkan (2020) 

JEZEVEC...Čtyřicetileté ženě je těsně před vstupem do druhého manželství unesen jedenáctiletý syn-albín a je za něj požadováno ohromné výkupné 1 Bitcoin. Ale nakonec se díky náhodě ukáže, že to není tak, jak se zdá...Paralelně s kriminální linií se rozvíjí komediální, podle níž je film nazván. Vycvičený jezevec totiž dovede vyslídit (pro něj lahůdkové) termity, kteří ohrožují dům.

plakát

Míjení (2004) 

Správný přepis Lü cheng.

plakát

Öndög (2019) 

Střet moderního se starobylým. Mrtvola nalezena ve stepi, odvezena a pak zkoumána v pitevně...V klasických tlustých hábitech oblečení kočovníci ve stepi na velbloudech, občas na motorce nebo v autě. Mladý policista souloží v jurtě se ženou, ta pak vystřelí z pušky na všechny strany (na vlka?). Posléze močí ve stepi na těhotenský test, v ambulanci jí nabídnou potratovou pilulku...To všechno na pozadí exotických obrazů široširé pusté stepi (Za tu exotiku a obrazy divoké přírody navyšuji...)

plakát

Umi o kakeru (2018) 

Indonéské městečko u moře postižené válkou a tsunami. Atsuko a její syn Takashi naleznou na pobřeží muže, který špatně mluví japonsky a indonétsky. Jeho jméno Laut v indonéštině znamená Moře a tím ho chrání. Je obdařen zázračnými silami. (IMDb).

Reklama

Reklama