Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Krimi

Recenze (2 814)

plakát

Trh marnosti (1969) (TV film)

Oduševnělý portrét postihující genius loci. S nezapomenutelným hlasem komentujícího J. Adamíry.

Menschen untereinander (1926)

Realistická drobnokresba všedního i nevšedního dne. K tomu artificielní hudba dodaná po restaurování..

plakát

Veľká poľovačka (1975) (TV film)

VELKÝ HON. Výborné obsazení a oživení klasika (nejen) pro nezkušené slečny s poetickou duší. (70%)

plakát

Smrt je mým řemeslem (1977)

Kniha působí naléhavěji, sugestivněji, přesvědčivěji. Ale dobře že byl natočen.

Brázdy (1951)

Kvalitní neorealistické drama ukazující poválečné frankistické Španělsko bez příkras. (70%)

plakát

Sebevrah (1989) (divadelní záznam)

Hra Nikolaje Erdmana vznikla roku 1928, ale za stalinismu nesměla být nikdy uvedena. Inscenace Ypsilonky koncem osmdesátých let byla velkou událostí, rezonovala s náladami doby, nadchlo její groteskní pojetí a autorovo poslání bylo podáno jakoby maně, zato přesvědčivě. Díky projevu všestranných hereckých osobností Ypsilonky je inscenace -i když je to jen záznam- živá dodnes.

The Night Visitor (1971)

Mrazivá atmosféra s maniakem vraždícím injekční stříkačkou (i sekyrou nepohrdne). Vynalézavé úniky z vězení (rozhoupané lano, zámek zvenčí)...A ten papoušek! (70%).

Mě neoklameš! (1943)

Lída Baarová ve svém živlu zejména ve scénách na maškarním bále, při návštěvě obdivovatele,který jí -ležící vposteli- natírá záda voňavkou a přechází k intimnosti a pak když seřeže konkurentku....(70%)

plakát

Entertaining Mr. Sloane (1970)

Dekadentní a morbidní podívaná, jaké v době vzniku jistě šokovala.....Podle mezinárodně úspěšné hry Joe Ortona. (max.70%)

plakát

Moje první benefice (1972) (TV film)

Výborný nápad a ještě lepší realizace. Pešek je ve všech rolích neodolatelný.