Stupidstitious Cat

Animovaný / Krátkometrážní
USA, 1947

Režie:

Seymour Kneitel

Starý, prefíkaný, ale aj veľmi poverčivý kocúr si chce dať na raňajky jedného chutného operenca. Musí však pritom dávať pozor na to, aby neprešiel pod rebríkom, nerozbil zrkadlo, hodil soľ za chrbát, mal zajačiu labku pre šťastie, neocitol sa pod otvoreným dáždnikom v miestnosti a na ďalšie časom overené povery, ktoré by mu mohli privodiť nešťastie a neúspech pri love. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Šesť minútová animovaná groteska o natvrdlom a veľmi poverčivom kocúrovi. Ten si uzmyslel, že si dá na raňajky jedného prefíkaného vtáka. Musí však pritom dávať pozor na to, aby neprešiel pod rebríkom, nerozbil zrkadlo, hodil soľ za chrbát, mal zajačiu labku pre šťastie, neocitol sa pod otvoreným dážnikom v miestnosti a ďalšie nezmysly, ktoré by mohli privodiť nešťastie. Hlavne, aby mu do cesty neprišla čierna kočka. ** ()

Kusko.t2

Animák režiséra Seymoura Kneitela, ktorý pripomína príbehy Toma a Jerryho, len tento krát sa namiesto myši objaví vták. Tradičná kreslená groteska pri ktorej som si spomenul na The Shining od Stanlayho Kubricka a to pre túto vetu - Come out, come out, where ever you are. ()