Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Drama

Recenze (5 619)

plakát

Never Cry Werewolf (2008)

Sympatická študentka Loren zisťuje, že jej nový sused je krvilačné monštrum. Jednoduchá horrorová zápletka. Veľmi podobná vampire snímku "Fright Night". S tým rozdielom, že tento krát to nebude upír, ale vlkolak. Nápad to nie je špatný, ale scénaristické a technické spracovanie tohto námetu je miestami dosť pokrivkávajúce. To ma však neprekvapilo, pretože v prípadoch kanadskej produkcie som na to zvyknutý. Potešilo ma však, že sa jedná o lycanthopy snímok, v ktorom hlavnú úlohu stvárnila pekná, mladá Nina Dobrev, ktorej pomáhal starý takmer zabudnutý Kevin Sorbo, a preto dám titulu "Never Cry Werewolf" tri hviezdičky. Loren the werewolf slayer! ***

plakát

Rammstein: Ich will (2001) (hudební videoklip)

Pieseň "Ich will" je v poradí štvrtá skladba z tretieho radového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Mutter". Vyšiel druhého apríla roku 2001 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku songu "Ich will" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Plne súhlasím s odovzdaním ceny Goldene Kamera za najlepšie odvedený zločin, ktorá bola v roku 2001 udelená členom kapely Rammstein. Ich sofistikovaný plán, ktorý uplatnili pri prepade banky a dokonalá súhra počas tejto akcie si dozaista zaslúži toto prestížné ocenenie. Predviedli výborný výkon. Počínali si profesionálne a chladnokrvne. Len je škoda, že pri tom zahynul ich klávesák Christian Flake Lorenz. ****

plakát

Laibach: Occupied Europe Nato Tour 94-95 (1996) (koncert)

Dňa dvadsiateho šiesteho októbra roku 1995 vystúpila slovinská hudobná skupina Laibach v hlavnom meste Slovinskej republiky. Odohrali koncert v meste Ljubliana, podľa ktorého si zvolili aj svoj názov. Laibach je nemecký ekvivalent pomenovania metropoly Ljubliana. Z tohto vystúpenia bol vyprodukovaný zostrih, ktorý obsahuje dvanásť songov. (N.A.T.O., War, Final Countdown, In The Army Now, Dogs Of War, Alle Gegen Alle, National Reservation, 2525, Mars On River Drina, Wirtschaft ist tot, Symphaty For the Devil, Geburt eine Nation) Jedna pecka za druhou. Čumel som na to s otvorenou hubou. Po chrbte mi behali zimomriavky. Orgazmická záležitosť. Hudobno-umelecká dokonalosť. Neue Slowenische Kunst!!! NSK. "Laibach: Occupied Europe NATO Tour 94-95" *****

plakát

Iggy Pop - Home (1990) (hudební videoklip)

James Newell Osterberg Jr. alias Iggy Pop je americký spevák, hudobník, skladateľ. Rebel. Búrlivák. Rocková legenda. Krstný otec punku. V júni roku 1990 vyšiel jeho deviaty, sólový, radový štúdiový album, ktorý nesie názov "Brick by Brick". Bol vyprodukovaný pod značkou vydavateľstva Virgin Records. Jeho súčasťou je i song "Home". Je to úvodná, v poradí prvá skladba. Bol ku nej natočený oficiálny čiernobiely videoklip, v ktorom sa charizmatický štyridsaťtri ročný Iggy Pop predviedol v blikote stroboskopu vo viacerých, dobre zvolených lokáciach. Tento klip ku Iggymu výborne pasuje. ****

plakát

Céline Dion: One Heart (2003) (hudební videoklip)

Pieseň "One Heart" je v poradí piata skladba z ôsmeho radového, štúdiového, anglicky naspievaného albumu kanadskej speváčky Céline Marie Claudette Dion Angélil. Album nesie rovnaký názov ako táto skladba. Vyšiel dvadsiateho štvrtého marca roku 2003 pod značkou vydavateľstva Columbia Records. Ku songu "One Heart" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý natočil fínsky režisér Antti J. Jokinen. Pieseň je nudná; nosatá, vychrtnutá čúza Celine Dion je škaredá a multi-kulti retro disco klip je chvíľami smiešne trápny a miestami až neznesiteľne nechutný. *

plakát

Korn - A.D.I.D.A.S. (1997) (hudební videoklip)

Pieseň "A.D.I.D.A.S." (All Day I Dream About Sex) je v poradí jedenásta skladba z druhého radového, štúdiového albumu americkej nu metal hudobnej skupiny Korn. Album nesie názov "Life Is Peachy". Vyšiel pätnásteho októbra roku 1996 pod značkou vydavateľstva Immortal Records. Ku songu "A.D.I.D.A.S." bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý ma nijak neoslovil a pravdu povediac som ani nejak nepobral jeho pointu. Dopravná nehoda, mŕtvi členovia kapely, vrecia na mŕtvoly, márnica, pitva, precitnutie v chladiacom boxe. Natočené je to profi filmovým štýlom, rozpočet je evidentne štedrý, ale ja tomuto titulu dám iba priemerné tri hviezdičky. ***

plakát

Die Krupps: Fatherland (1993) (hudební videoklip)

Pieseň "Fatherland" je v poradí štvrtá skladba z piateho radového, štúdiového albumu nemeckej elektronic industrial metalovej hudobnej skupiny Die Krupps. Album nesie názov "III - Odyssey of the Mind". Vyšiel v novembri roku 1993 pod značkou vydavateľstva Rough Trade Records. Ku songu "Fatherland" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Je to symbolické, atmosferické memento o možnom návrate fašizmu. Kapela Die Krupps sa v tomto videoklipe predstavila v zostave: Jürgen Engler - spev, Lee Altus - gitara, Rüdiger Esch - basová gitara, Darren Minter - bicie nástroje, Ralf Dörper - klávesy. ****

plakát

Laibach: Wirtschaft ist tot (1992) (hudební videoklip)

Pieseň "Wirtschaft ist tot" (Economy is Dead) je v poradí desiata skladba zo štvrtého radového štúdiového albumu slovinskej experimental industriálnej hudobnej skupiny Laibach. Album nesie názov "Kapital". Vyšiel dvanásteho mája roku 1992 pod značkou vydavateľstva Mute Records. Ku songu "Wirtschaft ist tot" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Vidím a cítim v ňom silný vplyv štýlu, formy a tvorby nemeckej elektronickej formácie Kraftwerk. Laibach to však vyšperkoval a vytuningoval vo svojom vlastnom, originálnom looku. Avant-garde neoclassical dark wave music. Vizuálne podmanivý, chladný elektro industrial so značkou kvality Neue Slowenische Kunst. NSK produkt. "Die qualität des Lebens Aus kleinem, intelligentem Element." ****

plakát

Laibach: God Is God (1996) (hudební videoklip)

Pieseň "God is God" je úvodná, v poradí prvá skladba z piateho radového štúdiového albumu slovinskej experimental industriálnej hudobnej skupiny Laibach. Album sa volá "Jesus Christ Superstar". Vyšiel dvadsiateho ôsmeho októbra roku 1996 pod značkou vydavateľstva Mute Records. God is God. Boh je Boh. Laibach je Laibach. Laibach je boží. Je to jedna z najvýznamnejších, najoriginálnejších a zároveň aj najkontroverznejších skupín, z ktorých tvorbou som sa stretol. Mali výrazný vplyv na formovanie môjho hudobného vkusu. Sledujem ich už dlhé roky a ešte stále ma dokážu prekvapiť a fascinovať. Ich kreativita a umelecké nadanie sú na úrovni hudobnej geniality. Rovnako pôsobivé je i vizuálne spracovanie ich videoklipov. Dôkazom tohto môjho tvrdenia je klip ku songu "God is God". Je monumentálny ako aj celá tvorba tejto slovinskej formácie. NSK. Neue Slowenische Kunst! Laibach is God. *****

plakát

Laibach: Tanz mit Laibach (2003) (hudební videoklip)

Pieseň "Tanz mit Laibach" je v poradí druhá skladba zo šiesteho radového štúdiového albumu slovinskej experimental industriálnej hudobnej skupiny Laibach. Album nesie názov "WAT". Vyšiel ôsmeho septembra roku 2003 pod značkou vydavateľstva Mute Records. Ku songu "Tanz mit Laibach" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom frontman a spevák Milan Fras, oblečený v militantnej uniforme, rázne pochoduje, nekompromisne dupe ťažkými botami a nebojácne odrieka nemecký text skladby. Za ním sa premietajú krátke sekvencie z predošlých klipov tejto svojráznej hudobno-umeleckej formácie. Je to hrdé a pôsobivé. Je to nové slovinské umenie. Neue Slowenische Kunst. NSK! Je to Laibach!!! Eins, zwei, drei, vier Brüderchen, komm, tanz mit mir! *****