Šťastný život (festivalový název)

• Maďarsko

Márk Győri

Kostýmy:

Andrea Flesch

• hirnlego

Před začátkem promítání ve Varech se autoři oháněli různými oceněními a vyhranými soutěžemi. A nakonec skutek utek. Jediné, co jsem ochotna pochopit, je cena za hudbu, která je prakticky jediným (a vcelku velkým) pozitivem snímku. Jinak se jedná o již mnohokrát omleté a nijak objevně natočené téma člověka poznamenaného pobytem v dětském domově a neschopného začlenit se do společnosti, což zákonitě vyústí v tragédii.(11.7.2007)

Film sa javí vo väčšom rozsahu tmavých obrazoch , čím ukazuje skutočný stav a situáciu Attilu. Aj keď samotný dej je možno priemerný , ale pokiaľ sa tam nachádza taká hudba, ktorá ma núti popremýšľať aj o tie najdrobnejšie veci, ktoré by som si inak ani nevšímal, tak sa u mňa radí medzi tie vyššie hodnotené filmy.(5.2.2010)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce(13.7.2009)

Takto si predstavujem súčasný film. Silný, vizuálne plný, prepracovaný do detailov, s premyslenou hudobnou (aj zvukovou) stránkou. K Hirnlego: Po predstavení som sa chvíľu rozprával s režisérom a na tému neobjavnosti mi povedal niečo takéto - Jasné, postavy sa opakujú. Zoberme si lásku, ktorú už nik nevymslí znovu. Ide o to porozprávať staré témy nanovo, v novom jazyku. Dať starým symbolom nový život. Dodávam, že vo mne príbeh ožil a znovu vo mne objavil úprimnú nesebeckú lásku k filmom (to je tá, keď od filmu nič nechcem (zábavu, napätie, humor, atď.), iba aby bol).(4.12.2007)