Podzemní Čechy

Česko, 2002, 4 h (Minutáž: 24 min)

Série(1) / Epizody(10)

Sotva pračlověk vylezl z jeskyně a naučil se používat primitivní nástroje, začal se do země opět zavrtávat. Podzemní úkryty chránily zásoby potravin před zkázou i člověka před nepřítelem a časem se naši předkové naučili podzemní přírodní bohatství aktivně využívat. Během mnoha tisíciletí tak vznikl tajemný a podivuhodný podzemní svět, jehož českou část budeme postupně objevovat s geologem Václavem Cílkem a režisérem Josefem Harvanem. (Česká televize)

Recenze uživatele Cheeter k tomuto seriálu (12)

Podzemní Čechy (2002)

Celkový nápad se mi líbil, jen byla různá kvalita dílů obou řad, ať už výběrem tématu nebo jejich zpracováním. Rozhodně šlo ale o přínosný počin, na který se dobře koukalo. Jen kdyby Cílek nebyl místy jak uspavač hadů... ()

Série 1 (2002) (S01)

Začátek byl lepší, ale díly vážící se k moderní době mě docela zklamaly, ale ani nevím proč. Čekal bych to spíš obráceně. ()

Podzemí měst (2002) (S01E01)

No, je to svou dobu asi dobré. A Cílek o dvacet let mladší také stojí za to. ()

Za bohatstvím do hlubin (2002) (S01E02)

Po lince zpracování mi to přišlo dost podobné prvnímu dílu, po obsahové dobré. ()

Kulty, víra a podzemí (2002) (S01E03)

Zase spíš taková slabší část, místy jsem se přistihl, že se i nudím. ()

Voda v podzemí (2002) (S01E04)

Jo, tady to bylo opět dobré, zpátky na solidní úrovni. ()

Vojenské podzemí (2002) (S01E05)

Jo, sice šlo o srovnání asi tří staveb, ale zpracováno dobře. Což můžu s klidem říct, neboť většina mi byla známa. ()

Podzemní lomy (2002) (S01E06)

Tak z tohoto dílu jsem byl zatím nejvíc nadšený, sice standardní zpracování, ale nesmírně zajímavý obsah. ()

Město pod Prahou (2002) (S01E07)

Myslím, že jsme viděli jen pomyslnou špičku ledovka pražského podzemí, jistě je toho mnohem více. ()

Současné pražské podzemí (2002) (S01E08)

Na svou dobu to musel být zajímavý pohled na pražské tunely, v té době nové, ale přijde mi, že je o tom snaha informovat až moc podrobně. ()