Disintegration Loop 1.1

všechny plakáty
Hudební
USA, 2004, 62 min

Americký avantgardný hudobný skladateľ William Basinski je najviac preslávený ambientným štvor-albumom zvaným The Disintegration Loops, ktorý je zložený zo slučiek jeho vlastných ambientných melódii pustených na magnetickej páske, ktorá nahrávky každou ďalšou slučkou znehodnocovala, škriabala a ničila ich ochranný povrch, čim sa melódie zasekávali, vynechávali, až kým sa po niekoľkých desiatkach minút kompletne nerozpadli. Basinski tento projekt dokončil ráno, 11. septembra 2001, a ešte ten istý deň ich použil ako desivý a bolestivý "soundtrack" k svojim vlastným večerným záznamom mesta, otraseného teroristickými útokmi na Svetové obchodné centrum. "Nahrával som život a smrť melódie. Tvorba tejto nahrávky ma donútila zamyslieť sa nad ľudskými bytosťami a, viete, tým, ako umierame." povedal Basinski v roku 2011. (Hamaradža)

Hamaradža

Neuveriteľne pôsobivé melancholické requiem - audiálne zachycujúce "život a smrť melódie", vizuálne potom koniec dňa ako i tisícov životov z teroristických útokov na americké dvojičky. Mrazivé, ale krásne. ()