Phii hua khaat

Headless Hero

Fantasy / Horor

Thajsko, 2002, 119 min

Komsan Treepong

Někdy se stane, že mi thajská komedie sedne jak ulitá. Tohle byl přesně ten případ. Má to dvě hodiny, ale uteklo mi to jako voda. Je to prostý příběh mladíka, kterému umřou oba rodiče a tak se vypraví do vzdálené vesnice, kde by měl žít jeden starý otcovo kamarád. Najde ho a skamarádí se i s jeho třemi potrhlými přáteli, z nichž jeden je jakž takž normální, jeden je šilhavý boxer a ten další skoro neslyší. Společně se pouští do boje proti zlým gangsterům z vesnice a někdo může přijít i o krk, odtud název Bezhlavý hrdina. Prvních asi patnáct minut, kdy potrhlá čtyřka omylem oživí na hřbitově všechny mrtvé nemá chybu. Pak následuje asi hodinová komediální část, ve které jsou různé epizodky mezi naprosto nenormálníma obyvatelema vesnice. A poslední část už nás vrací zpět do hororu, ve kterém padají hlavy. Hodně jsem se pobavil, sice to nebyla Rahtree, ale pořád dobrá porce zábavy.(30.1.2010)

• lardko

Hodně divný film. Vůbec mě nezaujal , a po celou dobu jsem přemýšlel co má tento film vůbec za smysl.(28.3.2017)