Clash of the Warlords

• USA Mad Warrior
všechny plakáty

Karlos80

Opět jeden ze zapomenutých tzv. postapokalyptických filmů 80. let, tentokrát ale čistě filipínského ražení. Film o novodobých gladiátorech v černé kůži se zvláštními sekyrami a ocelovými disky, vidíme tu například i nějaké ty obrněné trojkolky, dokonce tu jsou i laserové meče, ano, přesně takové, jaké jsme mohli vidět ve slavných "Star Wars". Vůbec v táboře válečníků je až moc rušno, stále pobíhající, šrotující a pochodující vojáci, kteří jsou všude. Také se vám to zdálo? To musel být zřejmě nějaký trik:-) Co z celého filmu stojí za zmínku, je zcela určitě pěkná groovy kytarová hudba, ze scén Malsamovo absolutní šílenství nebo ta těsně ke konci v aréně smrti, jinak je příběh tuctový, speciální efekty a hraní v rámci nízkého rozpočtu nenáročné. Film obsahuje i řadu chyb (především v jednotlivých scénách) a zřetelně viditelné jsou i nějaké ty technické problémy (vypadávající obraz a chvílemi i zvuk). Hlavní záporák Malsam byl docela good, byl to vůbec člověk nebo uměle vytvořený Cyborg? Maska celkem povedená tak trochu à la Robocop.. Doporučuji ale i tak raději jen příznivcům, legrace si tu však užijete dost:-) Stopáž není tak přemrštěná, film uběhne rychle, občas je na co se koukat. Podobné filmy: Warriors of the Apocalypse, Stryker, Wheels of Fire atd.. ()

corpsy

Tak toto je snímok, ktorý sa mi zjavil z čista jasna, ako blesk. Madmaxovská štruktúra, dovedená až k ad absurdum ( tu sa lialo do deja naozaj všetko možné, aj Karlosom spomínané svetelné meče ). No čakal som, že ma to pritaví k sedačke, ako šikovná low-budget raritka, ktorá si bude násluhovať miesto bok po boku mojich ,,guilty pleasure,, filmov. Nestalo sa. Je to aj na niečo vyše hodinku, ukrutná nuda a explozívne finále to ani zďaleka nezachráni. ()