Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 989)

Vřískot (2022)

No čo už, mám túto sériu rád. A pre mňa sa nesie v podobne nostalgickom duchu, ako napr. nedávny TOP GUN : MAVERICK. Proste dáva atmošku, presne tú atmosféru originálu, ale do trochu modernejšieho štýlového oblečku. Nad týmto filmom netreba rozmýšľať, treba si ho fanúšikovsky užiť.

Vice (2018)

Nechcem sa vyjadriť nejako nemravne, alebo netolerantne a verte, že je to skôr pochvala ako kritika, ale Christian Bale vie skvelo zahrať aj h0vn0 na kameni. Plus oscarové masky a drajv, keď vlastne sledujete človeka, ktorý drží vlasť za gule a bolo by mu prakticky odpustené aj verejne vysraté HovN0 na kameni. Pozerá sa na to dobre, ale vníma sa to ťažko.

plakát

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Pseudodukemntárna fraška, ktorá sa snaží čo jej sily stačia, aby navodila atmošku, resp. iné poňatie sériového vraha. Nie, nieže toto pre mňa nie, ale takto teda nie.

Top Gun: Maverick (2022)

Tak toto sa nesie v totálne nostalgickej atmosfére a v novom šate. Cruise opäť dokázal svoj hviezdny status a snímok samotný dal nápady, ako sa majú točiť pokračovania starších filmov.

Beze stopy (1983)

Áno, čo by robil rodič, zažiť takú skúsenosť? Niekto sa položí, niekto nie a bojuje. Malý, uvedomelý a hlavne pútavý snímok ktorý odhaľuje, čo sa skrýva v na strane jednej a hlavne na tej druhej.

DarkWolf (2003)

Možnosti boli, možnosti však nevyužité. Chce to mať sex appeal, ale pri vlkodlačích hororoch skôr hľadám gore, ako lesbické výstupy a trápne lakyntropické vtipy.

plakát

Gekidžóban Kimecu no Jaiba: Mugen Rešša Hen (2020)

Anime ma zrejme stále bude obchádzať. Netvrdím ale, že to nemá silu a fantáziu na rozdávanie. Len ten štýl je pre mňa trochu naddimenzovanou a psychedelickou formou. Teda aspoň čo sa animovaného filmu týka. Jeden z najväčších hitov v histórii v Japonskom súostroví v celej jeho kinematografickej histórii, nieje pre mňa ničím výnimočným.

20 let poté (2008)

ASI naozaj dávam 1 medzihviezdnu star, len za propagačný plagát, pretože tento paskvil bol napísaní v letargickom rozpoložení. Nuda a skúška o presah, ako svet funguje po apokalypse, je zúfalo rozvláčny aj na ploche tej strašnej hodiny aj pol. Hold, kde nie sú prachy, občas pomôže tvorcovská kreativita. A občas vznikne film, na ktorý sa dá pozerať iba s hydroxyderivátom v krvi.

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

GHOSTBUSTERS : ODKAZ je tým najlepším odkazom, akým môže dnešnej mládeži vyrastajúcej na MCU, či influencerských sociálnych sieťach byť. Nostalgikom určite neraz privodí slzičku do oka. Má to humor, akciu a narážky na dnešnú pohnutú dobu. AFTERLIFE je film, ktorý je podobne kúzelný, ako prvé dve filmy so starou partou, aj keď ju neprekonáva v novátorstve, či komediálnosti, je to čistokrvná rodinná zábava.

plakát

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Formálne a aj verbálne je to vlastne kopírka prvej časti s tým, že tu sa ´´trošku´´ viac pracuje s charaktermi a emóciami. Čo je na vyše stomiliónový B film dosť úctihodná záležitosť. Akčné scény sú na hranici Rkovej rezanice, podobne aj prejav pána Venoma. Je to snímok, ktorý budú komiksový fandovia žrať tak, ako Venom ľudské mozky ( v rámci civilnejšieho života, má kurčiat a čokolády už predsa len dosť ).

Ovládací panel
145. nej uživatel Slovensko