• Krátkometrážní
  • Hudební

Nas: Street Dreams (1996) (hudební videoklip)

Nas načal problém a rozhodne to nieje drogový, či alkoholový. A ako tak prišiel ( za zvukov Love Is Strange ), tak aj odišiel.

Marvels (2023)

Zlatokop Disney by si mal v tomto odnoží ( Marvel ) vstúpiť do svedomia. Miešať haky paky TV série zo streamov, z kino snímkami ( aj keď cieľ bol jasný, ale dojazd zlý ), uvedomiť si že komiksovky sú pre chlapcov, mladíkov a chlapov, čiže ako muž nevie narábať so ženskou látkou, žena nikdy nebude schopná narábať s tou chlapskou ( viď Chloé Zhao a jej ETERNALS ). Už konečne zabudnite na gender a rasy a dajte námety do rúk ľudí, ktorí vedia ako s tým narábať. Ísť marxistickými kvótami voči filmovej kvalite? Tak potom sa nedivte, že blockbustery prepadávajú. Ľudia majú názor a ten je najpodstatnejší.

Phil Collins: I Wish It Would Rain Down (1990) (hudební videoklip)

Brutálna balada Phila Colinsa, ktorá dostala videoklip, ktorý sa môže pochváliť výbornou filmovou réžiou, noirovskou atmosférou, cameom Erica Claptona a celkovo výpravou, ktorá robí klipom toho obdobia medvedie službu.

Phil Collins: Something Happened on the Way to Heaven (1990) (hudební videoklip)

V hlbokých dobách môjho hudobného a TV vnímania, toto patrilo k prvým veľkým skúsenostiam. Je to skôr nostalgická spomienka, ako niečo čo by malo mať také vysoké hodnotenie, ale ten hafan vtedy veľmi zapôsobil a dnes je to pre mňa videoklip, ktorý mám zo srdca rád.

Phil Collins: That's Just the Way It Is (1990) (hudební videoklip)

Phil Colins sa okrem houmlesákom ( Another Day In Paradise ) chcel zavďačiť aj vojnovým hrdinom(?) a k tomuto songu sa natočil aj priliehavý videoklip. Je to trochu prvoplánované, ale funguje to.

Přehlídka lásky (1929)

THE LOVE PARADE je filmový muzikál, ktorý nahlodal čas a je síce vhodnou pripomienkou tamojšej filmárskej tvorby, ale je to stále iba film pre fanúšikov. Vo svojej podstate naivný, preceňovaný a až ´´východne´´ vyzerajúci snímok, ktorý podľa mňa pri ostatných honosnejších zárezov tej doby ( THE BROADWAY MELODY, 42nd STREET, GOLD DIGGERS OF 1933 ) pôsobí dosť chudobne.

Panjabi MC - Mundian To Bach Ke (1997) (hudební videoklip)

Videoklip Bollywood style but not from year 1997, but 2002. Ako napísať, že se chybička vloudila.

ZZ Top - Pincushion (1994) (hudební videoklip)

Veľakrát boli v klipoch rokov 90. skryté určité myšlienky a námety. V tomto sa asi budúca nevesta bráni životu, ktorý jej hrozí. Predsa len, svadby........

Ovládací panel
123. nej uživatel Slovensko