Dramatický příběh lásky třicetiletého Temura a o něco mladší ženy Amiry, provdané za mudžáhida. City a láska, které se snaží překonat odpor nepřejících, jsou silnější, než se zdá… Snímek se odehrává v současném, postsovětském, Kyrgyzstánu, mezi obyvateli žijícími v divoké přírodě původním stylem života v jurtách, mezi něž jen málo pronikají soudobé trendy západní civilizace. Francouzská režisérka je znalá místních reálií, proto i přes určitou úlitbu melodramatičnosti vyniká film autenticitou hereckých projevů, místními folklorními prvky a barvitou směsicí jazyků. Snímek překypuje nádhernými přírodními záběry. Díky tomu tak film vysoce převyšuje obvykle unifikované mezinárodní koprodukce přinášející Evropanům ozvěny vzdálených zemí. [FebioFest 2009] (oficiální text distributora)

kaylin

Snímek, který je zajímavý hlavně tím, kde se odehrává, kdo zde hraje, a také tím, že autorka chtěla ukázat, jak vypadá život trochu někde jinde, než jsme zvyklí. Tohle se podařilo a nám se představuje trochu jiný svět, kde bychom mi nejspíš nepřežili, ale svět, který je pro život neméně krásný a neméně náročný. ()