The Bushwhacker

• USA The Bushwacker
Horor / Thriller / Pornografický
USA, 1968, 83 min

Karlos80

Jsem trochu na rozpacích, film byl strašná hloupá amatérská sračka, ale přesto pro milovníky sleazy shock sexploitation, pro různé narušence a zvrhlíky to může být i docela zajímavá látka. Nahota, sex, lesbický sex, násilí, ohavné mučení, film obsahoval i prvky nekrofilie a kanibalismu (scéna úplně na konci, pro mne docela nečekaná), stejně tak jako vskutku brilantní myšlenka svádění Bushwhackera. Zřejmě to asi jinak nepůjde než trochu naznačit z děje, který byl vyloženě primitivní, celé se to odehrávalo v jednom prostředí a to především za chůze. Takže malý spoiler : Bushwhacker s raccoon kloboukem je muž mačo, lovec v buši, poznamenaný osamělým životem, jednoho dne, vidí nad jeho teritoriem letět letadlo, které snad vidí poprvé ve svém životě, na druhou stranu, možná ale jen nenávidí tento zvuk, proto se ho snaží zneškodnit, poté co na něj vystřelí dvě rány ze své pušky, letadlo zasáhne, to pak po pádu na zem havaruje a později vybouchne, nicméně ještě před jeho výbuchem se podaří všem čtyřem cestujícím jednomu muži a třem ženám bezpečně uprchnout. Bushwhacker je jim na stopě a při každé příležitosti je sleduje a chce odchytit, především tedy ženy, když je vidí jak se milují s mužem nebo spolu, jedna z žen je totiž lesbička..Začíná tedy bitva o přežití! Konec spoileru. Film je točen celý v nějaké zaprášené buši a má vskutku velmi pomalé spíš nudné tempo, společně s opravdu hloupými a velmi nepravděpodobnými momenty (např. fakt že by si oni jeho nevšimli, kolikrát jim byl skoro na dosah a nic), když se zrovna nesmyslně nechodí sem a tam (nechápal jsme proč se všichni nesnažili dostat co nejrychleji z buše ven, do nějakého města), tak se stále svléká a souloží, erotické scény jsou soft, a působí opravdu směšným jednotvárným dojmem. Jedna z hereček, blondýna Dawn v bílých kozačkách je opravdu moc pěkně tvarovaná kočka, dokonce získala ocenění playboy Playmate za prosinec roku 1972. Bushwhacker je narušený magor, jeho reakce a fyzické násilí a mučení působí značně rožtěkaným a chromým dojmem, jako by si nebyl žádného svého činu předem jistý, když se např. dotýká ženy, když ji mrská klackem, nebo když ji pomalu řeže rozpáleným nožem, tak to vypadá jako by byl úplný amatér, který právě měl ve svých rukou první ženu v životě a to taky měl.! Zapomenutá amatérská rarita s místy pěkně zrnitým obrazem, vydaná firmou "Something Weird Video" (pro znalce netřeba připomínat, čím se tato firma především zaobírá), svým způsobem zajímavá a především pak zábavná víc jak šokující..1,5/5* víc ani ránu.. ()

Campbell

Ke zkouknutí tohohle filmu mě přinutilo pár věcí a to že film je prý hodně drsný a perverzní a to že je to solidní brutalita. Bohužel ani jedno se nesplnilo. Ve své době možná ano ale dnes to všechno působí děsně lacině a ta erotika je dost neerotická pěkné slabota. Docela by mě zajímalo v jakých podmínkách se film točil protože jestli v takových podmínkách jak film vypadá tak lituji tvůrce. ()