Scény vášně

Erotický / Drama

Itálie, 1990, 84 min

Nico Fidenco

• curil

Slabší erotické drama, které mě zklamalo jako vděčného diváka tohoto žánru. Kdyby film nesl datum natočení o dvacet let dříve, to bych ještě bral. Příběh je přitažlivý jen hudbou Maurice Ravela a jeho orchestrální skladbou "Bolera", která provází přes polovinu filmu. Na tuto hudbu tvoří choreograf Jeff baletní koláž, do které si do hlavní role vybere dívku z ulice a bez domova Violette. Co mu zbývá jiného, než si ji nastěhovat do bytu? Kukačka se mu odvděčí správnou měrou, což jsem mu přál od začátku. Kromě Ravelovy hudby provází film od počátku do konce erotické scény, legrační napodobeniny kopulace; navíc představitelka Violette herečka Malú je už nám znalcům okoukaná a Jeff není žádný velký fešák. Erotické drámo postrádá špetku humoru a tak jsem se nejvíc rozveselil u závěrečných titulků včetně jmen balkánských koprodukčních spolupracovníků, kde mě zaujalo jméno 2. kameramana - Daniel ŠUKALO Dado, což je pro tento nezáživný snímek jméno jak vyšité.(15.5.2019)