Nedívej se do zrcadla (festivalový název)

• Arménie

Mi nayir hayelun

Don't Look into the Mirror

Arménie, 2009, 101 min

Suren Babayan

Každý čekal, že jde na drama či thriller. Sál pak polovina diváků opustila. Škoda. Ve skutečnosti jde o hravý dadaismus. Ústředním motivem celého snímku je hledání sama sebe. Nesympatický hlavní hrdina, své trable vyřeší úsměvně: zařadí se do davu, splyne s mainstreamem. Obskurní, pateticky divadelní herectví se střetává s nepochopitelnými výjevy a dohromady to vše vytváří úchylnou směs, která zřejmě většině lidí nebude chutnat. Z filmu navíc k jeho škodě příliš čpí lacinost.(10.7.2010)

• Kvítek

Místy úchylná fantasmagorie, která většinou diváků zůstala v lepším případě nepochopena, v horším nedodívána a odsuzována. Lidi, copak musíte pořád všechno chápat? Já teda ne! Některý věci se prostě nedají pochopit a má to tak být. Já to beru!(15.8.2010)

• bassator

45th KVIFF 2010 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce (Mi nayir hayelun / DONT´LOOK INTO THE MIRROR / Nedívej se do zrcadla)(14.7.2011)

• Uhura

Něco tak strašného a strašně umělecky se tvářícího jsem snad ještě neviděla.(12.8.2010)