Enviro

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2010, 15 min

Magazín o životnom prostredí.  Každý z nás by chcel žiť v zdravom, čistom a príjemnom prostredí. Skutočnosť ukazuje, že je to stále ťažšie. Svedčia o tom zdevastované lesy, znečistené rieky, divoké skládky odpadov, ničenie zelene na úkor výstavby a pod. Tieto ekologické hriechy však zostávajú na okraji záujmu spoločnosti. Hlavným argumentom býva, že na ich riešenie niet peňazí. Cieľom relácie Enviro je mapovať problémy životného prostredia, ktoré sa týkajú nás všetkých. Ukazovať, ako sa nám ich prehliadanie a odsúvanie môže vypomstiť. Vstupovať do svedomia kompetentným, snažiť sa ich rozhýbať, aby hľadali východiská. Enviro bude vyhľadávať aj pozitívne príklady, kde sa veci podarilo riešiť, čím bude motivovať a inšpirovať. Rovnakú pozornosť bude relácia venovať aj občianskym témam, teda problémom, ktoré trápia občanov v konkrétnych mestách a obciach – a ktoré sa pri troche snahy a dobrej vôle miestnych samospráv dajú ľahko odstrániť. Budeme motivovať aj občanov samotných, aby sa o problémy životného prostredia viac zaujímali a aby pre jeho zlepšenie niečo konkrétne robili. Využijeme k tomu pozitívne príklady občianskych aktivít. (oficiální text distributora)