Vnitřní boj

(festivalový název)

Kritikou oceněný nezávislý snímek vypráví příběh studenta univerzity v Dillí Raghuveera. Poté, co jeho přítelkyně nečekaně otěhotní, začne plánovat svatbu – reakce jeho rodičů je ovšem nekompromisní a musí opustit domov. Cestou potkává muže, který ho pod pohrůžkou násilí donutí oženit se se svou dcerou. Novomanželé jsou pak zamknuti v pokoji, dokud nenaplní své manželské povinnosti. Únos ženicha byl ještě před několika lety běžnou praxí v chudém státu Bihar. (Festival bollywoodského filmu)

lenuse

Ach ten obsah. Rodiče ho nikterak opouštět domov nenutili, zdrhnul. A žádného muže nepotkal. Přijela dodávka, vyskákali únosci, bodli mu nějakou injekci a unesli ho. Co pro mě ovšem bylo extra nepochopitelné, bylo to, že nastávajícího ženicha tak tloukli chlapíci, kteří měli v budoucnu být jeho služebníky.To nemysleli na to, že se jim někdy v budoucnu pomstí? A vůbec to riziko, že to nedopadne dobře, bylo prostě příliš veliké. Například, že bude svou manželku nenávidět a udělá jí ze života peklo. A že stejně bude nenávidět i celou rodinu, i když většina zúčastněných byla jen vykonavateli vůle všemocného otce. ()