Digitalism

• Německo Digitalism
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Německo, 2008, 50 min

Tandem německých hudebníků hrajících elektronickou hudbu. Krátce po svém vzniku v roce 2004 se zařadili mezi největší evropské hvězdy žánru new rave. Skupinu pocházející z Hamburku tvoří Jens Moelle a Ismail Tüfekçi (Němec tureckého původu). Vydávají na labelu Kitsuné Music, který se specializuje na elektronickou hudbu. Prvním počinem německého dua se stalo album Idealism ze kterého vyšly i čtyři singly ("Idealistic", "Zdarlight", "Jupiter Room" a "Pogo"). Nedílnou součástí jejich tvorby jsou remixy (většinou označované jako Digitalism Remix), mezi jejich známé remixy patří např. The Futureheads - "Skip to the End", Klaxons - "Atlantis to Interzone" a "Kingdom" od Dave Gahana. Digitalism vystoupili s velkým úspěchem 20. prosince 2007 v pražském Paláci Akropolis. Podobně jako Justice. (oficiální text distributora)

triscimy

Zdeny je přesně ten typ blba, co odsuzuje hudbu podle toho, co se zrovna jemu líbí. Stejně tak bych mohl i já mluvit o stylu, který posloucháš ty, ale neudělal bych to. Každému má vkus jiný, ale to je asi marný někomu jako ty říkat. Digitalism je špička ve svym oboru. Tenhle koncert sem náhodou zastil na ČT2 ve 3 ráno, a nemohl jsem spát, dokud to neskončilo, úplně mě to uhranulo a nejradši bych seskočil z postele a dal se do tance, naprosto luxusní !!! PS: Zdeny99 by si zasloužil za naprosto zaujaté a nesmyslné hodnocení poslouchat za trest Digitalism od rána do večera. ()