Microscopic Liquid Subway to Oblivion

Experimentální

Itálie, 1970, 85 min

Gábor Pogány

• Karlos80

Téměř nestravitelný a nepochopitelný blábol, nic z toho co se tady děje nedává moc smyl, navíc to nudí téměř k smrti. Přesto že mám docela rád obskurní experimentální filmy, tak tomuhle super vzácnému temnému kousku (jednomu z nejtemnějších italských filmů všech dob!) a velmi prapodivným názvem, jsem vůbec nepřišel na chuť. Tam je nějaký vysokoškolský profesor a jeho manželka, jeden z jeho studentů je závislý na heroinu, kdy je pozván na víkend do jejich vily, tam je pěkný nádech psychedelie v určitých scénách (+ nějaké ty malé dozvuky doznívající éry hippies), pár pěkných surrealistických obrazů, nějaké špinavé situace a trocha nahoty, ale v celku, to co se tady děje to vám hlava vůbec nebere, o tom se ani nedá psát, to musíte vidět a hlavně slyšet abyste uvěřili! Trippy soundtrack ještě docela ušel, i když ale u ten byl pořádně divný a řada lidí ho bude nenávidět úplně stejně jako tento film! Trochu mi to připadalo jak když poslouchám Zappu, Dylana s trochou jazzu. 1* jen za Ewu Aulin, ta je tu také pěkně mimo, ale asi nejvíc sympatická, člověk docela zírá v čem se to tato původem švédská herečka vůbec objevila, navíc jen dva roky po své asi nejslavnější filmové roli ve filmu "CANDY" (kde byla herečka k sežrání), což byl čistý komerčák. Tento film lze nenávidět nebo milovat, nic mezitím. Další velký kandidát na jeden z nejvíce rozporuplných a nejpodivnějších drogových snímků světové kinematografie.(2.2.2014)