The One Armed Executioner

• Austrálie The One Armed Executioner (více)
všechny plakáty

Karlos80

K tomuto filmu jsem přišel díky grindhouse kompilaci "42nd Street Forever, Volume 3: Exploitation Explosion", kde se mi snímek se "Sudden Death" jevil jako jeden z nejlepších, a v této mé domněnce jsem se vůbec nemýlil. "One Armed Executioner" je opravdu zručně natočené martial arts/akční béčko, v hlavní roli se sympatickým Ortegou (agent Interpolu), který i s handicapem (je bez ruky po zmrzačení gangstery), si bravurně poradí s přesilou (drogovými pašeráky), jediné co mu totiž zůstalo je touha po pomstě, která je silnější než cokoliv jiného a nedá se zastavit. Ortegovi jednoduše od začátku až do konec nelze nefandit. Film překypuje nejrůznější škálou bojových umění (spešl a důkladné vyškolení hlavního hrdiny bylo velmi dobré a připomínalo mi to akční scény s některými známými akčními hrdiny z 80 a 90 let), nechybí samozřejmě ani násilí (které je tu místy docela překvapivé), je tu hafo přestřelek, výbuchů i malý kousek sentimentality (kdy hlavní hrdina ve flashbacku vzpomíná na svou milovanou ženu). Hlavní role je ztvárněna výtečně, především pak ve scénách po osobní tragédii (zabití snoubenky a useknutá ruka), kdy se hlavní hrdina utápí v žalu a nekončících depresích (kolikrát jsem si u filmu říkal, kuwa ten kluk má ale smůlu, nikde ho nechtějí, nikdo o něj nestojí, on sám na okraji společnosti), revenge příběh jednoduchý, ale efektní, atmosféra nádherně špinavá, prostředí atraktivní, akce střídá akci, dostává se i patřičného napětí, nuda téměř neexistuje. Jeden z nejlepších nízkorozpočtových a zábavních akčních snímků, z Filipín pak určitě. ()

corpsy

No problemo byť handicapovaný. Možno to ešte aj pomôže. Nakopať zadky kriminálnym hajzlíkom ešte lepšie, ako dvojruký shaolinský mních. Fantázia filmových tvorcov, je bezbrehá a pri hľadaní skvelých námetov pomôže možno aj pobyt v ambulantnej čakárni, či pivko s tvrdým a kámošmi. Natočíte nudný a lacný akčňák, ktorý ale pôsobí ako niečo z iného sveta. A ja emzákov rád. ()