Cicakman 2 - Planet Hitam

• USA Cicakman 2 – Black Planet

Hairi se po událostech z prvního dílu stará o Dannyho slepou sestru Iman a dále pomáhá všem obyvatelům Metrofulusu. On sám však nemůže najít práci a cítí se zapomenutý celým světem. Na scénu se vrátí profesor Klon a brzy představí světu nový plán. Ze svého ukrytého sídla vypouští chemikálie, díky kterým zčerná všechna voda ve městě a do 72 hodin i na celém světě. Hairi si proto znovu bere převlek Cicakmana, aby zastavil nejen Klona, ale i jeho najatou maskovanou vražedkyni Rramu a bratry Gingery, kteří jej nechtějí nechat na pokoji ani po své smrti. (Raztubyl)

Raztubyl

Po vcelku uchazejícím prvním dílu je pokračování zklamáním. Narozdíl od prvního Cicakmana už je trapných většina vtipů, děj je dementní a navíc se vrátí i afektovaný profesor Klon, zrůdná postava, jejíž scény v jedničce se daly přetrpět jen s bolestí hlavy. I když ve filmech většinou nehledím na kvalitu triků, v Cicakmanovi 2 mě překvapilo že i přes o třetinu vyšši rozpočet vypadají triky nesrovnatelně hůře než v prvním díle. Hodně mě zajímá jak dopadne chystaný třetí díl, který má být kompletně ve 3D. ()