V utajení

• Nový Zéland Undercover
Nový Zéland, 2008, 3x45 min

V roce 1974 novozélandská policie vynalezla svou doposud nejúčinnější zbraň - tajného policistu. Agenti mající za úkol žít v roli členů podsvětí se přátelí s narušiteli zákonů společnosti, drogovými dealery, zloději, vrahy, členy gangů, aby zajistili dostatek důkazů k jejich usvědčení. Ovšem pro mnoho agentů se život ve světě zločinu stává závislostí. Tajní policisté se stali předlohou bezpočtu filmů a televizních dramat, a jejich skutečné příběhy jsou stejně poutavé. Seriál sleduje, co se děje s policisty, kteří mají povoleno užívat drogy a dlouhodobě žijí v do detailu propracované lži, aby dopadali zločince. Dokáže jejich svědectví obstát před soudem? Kde vězí zodpovědnost za užívání drog a psychologická traumata tajných agentů? Jejich odpovědi a příběhy, které vyprávějí šokují, překvapí a inspirují. (oficiální text distributora)

chaometic

Vystupují zde bývalí agenti, kteří prošli speciálním programem a vyprávějí své zkušenosti. V životě sem neviděl nic podobného jako byl tento dokument. A jak je náročný se přizpůsobit zpět do normálního života a začlenit se zpět do policejního sboru. Třídilný dokument jsem viděl na viasat explorer. ()