Muž, který projel na kole oba americké kontinenty

• Velká Británie The Man Who Cycled The Americas
všechny plakáty
Velká Británie, 2010, 6x30 min

Enšpígl

Jsou lidé, kteří za celý život udělají hovno a točí se o nich stovky pořadů ročně , že politici a celebrity ? Pak jsou však lidé, kteří si svůj pořad rozhodně zaslouží. Jedním z nich je i cyklista a dobrodruh Mark Beaumont, který se rozhodl project na kole oba americké kontinenty a jako bonus si přibalil výstup na nejvyšší vrcholy obou kontinentů - Mount McKinley na Aljašace a horu Aconcagua v Argentině. Ještě aby bylo jasno, co si představit pod slovem "oba americký kontinenty" : setkání s černejma medvědama, požár lesa, ale na druhou stranu třeba i koupání v termálním jezírku v Severní Americe uprostřed lesů, průjezd velmi nebezpečným uzemím mexického pohraničí a doslova úprk ještě ostřejším Hondurasem, několik havárii bicyklu, domluva z místníma, silné tropické bouře ve Střední Americe nebo půjezd nekonečnou a vyprahlou pouští Atacama v Chile a to prosím ještě nezapomínejte na tý výstupy. Hora Aconcagua má bezmála 7.tis. m n. m. a tenhle frajer si prosím pěkně střihnul výstup na ní až před samotným cílem své cesty, tedy po tom všem co jsem zde napsal. Tak co ještě pořád máte chuť na pořádný dobrodružství ? ()