Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (5 220)

plakát

Jisté ženy (2016) 

Oni to vlastně nejsou ani povídky, spíš takový fragmenty ze života tří žen v nějakým zapadákově. Nemůžu říct, že to bylo nezajímavý, ovšem hodně minimalistický a úsporný v dialozích. Trošku smutný, ale s hezkým kytarovým soundtrackem, což mám rád.

plakát

Oktopus - Syndikát koně (2023) (epizoda) 

"To zranění jsme si trošinku přibravili" "Vítejte v syndikátu". Tak to byla velkolepá slovní laskonka za tu hvězdičku nahoru.

plakát

Přízraky v Benátkách (2023) 

Není to tak stylozovaně vypravný jak předchozí dvě dílka majstra Kennetha a myslím si, že vypravění občas přešlapuje na místě, na druhou stranu pozornost příběh udrží až do konce. I když pokud jde o žánr tak nám do sekce "musím tomu přijít na klobout" leze větší napětí až strašidelnost, ale spíš než bu bu bu čekej občasné baf.

plakát

Ať žije Django! (1968) 

Je fakt, že Terence Hilla mám ve škatulce pohodový týpek co zfackuje kdejakýho grázla a ještě mu přitom sežere fazole, ale nikdy nechybí humorný nadhled, ale tady je Terence fakt drsnej a nasranej, tak nasranej, že ani nesežere ani fazoly. Charisma z něj jde na míle daleko až mě mrzí, že podobně ostrý týpky nehrál častějc.

plakát

Asterix a Obelix: Říše středu (2023) 

Ono to nebylo úplně zlý, ale problém je casting, tady fungoval vlastně jen Vincent Cassel. Možná méně digitálu a více nápadů a to nejen z hlediska odkazů na jiné filmu i když odkaz na film Kopyto bych teda nečekal i když se jedná o francouzskou kinematografii.

plakát

Hrdinové (2010) 

No sice na takový náhody absolutně nevěřím, ale co už, díky ní jsem dostal krásný příběj, který nejen hlavního hrdinu dostal dětství, ale i mě a bylo to fakt nádherný. Dětství bez mobilu, bez sociálních sítí, bez ekonomického dělení lidí za to s odřeninama, lumpárnáma, partou reálných kamarádů. reálných prvních neškodných lásek. Ou, film mě v jednu chvíli dal tvrdý hák na srdce a v zápětí ho něžně pohladil.

plakát

Bod varu (2021) 

Skvěký, v podstatě velmi jednoduše kamera proplouvá realně působícíma situacema v nobl restuaraci. Zvládá se se dotýka i lidských charakterů. Vražedné tempo bez špetky nudy.

plakát

Marshall (2017) 

Když máš zajímavý případ, kvalitní dialogy a herecký výkony a jistou režii, pak žánr soudní drama prakticky není možná posrat a tady se přesně všechno sešlo, takže jsem si vysloveně užil 2 hodiny ve společnosti hodně kvalitního bijáku.

plakát

Roztržená opona (1966) 

Tohle dělat někdo jiný než Alfréd Hitchcock tak by si pošmákl, ale on opět dokázal, že některé dramatické scény někdy absolutně nezvládá. Tak já namaluji "pí" na písek abych se neprozradil a pak ho tam nechám ? Bitka v domečku s vrcholkovým odtáhnutím do trouby to fakt teda bylo něco. Jasně, zase mě všichni budou říkat, že to je genialita Alfréda Hitchcocka, ale pravdou je, že ten Vás mistr strachu a hrůzy z tak skvělýho námětu a hereckýho obsazení vykřesal stěží jen průměrný film. Já už se tomu musím úplně smát jak je tenhle člověk nekriticky zbožňován, protože natočil vraždu ve sprše, to je opravdu trgédie s komedií dohromady.

plakát

Návrat k vítězství (1981) 

Kdysi jsem tenhle snímek měl hodně rád, ale včera jsem ho dal po delší době znovu, protože jsem si všiml že ho zde nemám hodnocen a musím tedy říct, že takhle naivně natočenej příběh jsem už dlouho neviděl. Samotný fotbalový utkání fotbal nepřipomíná ani z rychlíku. Napětí absolutně nulový a vlastně jen účast mnoha hvězd filmových a fotbalových dělá z filmu alespon trošku atraktivní podívanou.