Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (4 732)

plakát

Prostý příběh o vraždě (2016)

Tváří se to jako kriminálka, ale ve skutečnosti je to sociální drama v jedné policejní rodině, nebýt závěru není to ani na ty tři.

Pan T. (2019)

Tady je dobrý si počkat na konec a pozorně sledovat, pak má totiž film docela silný úder. Pochopil jsem to jinak než kolega Hwaelos z mého pohledu nešlo o odpálení parlamentu, ale Paláce kultury a vědy, kterému se také říkalo "pomsta šíleného cukráře" a snové sekvence byly právě román pana T a právě v kontextu s opakovaně zvýrazněným detailem na samotném konci mě film docela rozsekal.

Święty interes (2010)

Taková nenáročná komedie z vesnického prostředí. Některé fóry jsou topový, jiné jdou do autu, jak už to tak bývá u podobných komedií. V každým případě na večer k láhvi vína ideál, klidně i druhý a třetí láhvy, pořád se člověk dějově čapne.

7 citů (2018)

Připadal jsem si docela úchylně, kyž jsem čuměl jak se dospělí lidi chovají jako malý děti. Rozuměl jsem tomu co autor chtěl říci, ale moc mě to teda nesedlo.

Ostatnie piętro (2013)

Tak to byl vrrcholovej psychouš. Jen jsem žasnul, kam až je ochoten zajít. Občas mě tam pár věcí moc nedávalo smysl, napětí až takový není, ale takový šok z chování jednoho polskýho sráče jsem docela měl.

Żyć nie umierać (2015)

Na téma rakovina je mnoho filmů, některé skvělé, jiné míň, jiné...ale tenhle film je nádhernej ve své obyčejnosti, není to o tom, že "umírám, rychle objedu celý svět" jednoduše proto, že na to Bartosz nemá, není to ani o velkým usmířování s blízkými, jednoduše proto, že to tak nefunguje. Je to o životě, o tom jak se prát s tím, že vím, že mám raka. Radost, smutek i beznaděj tady působí tak opravdově. Tomasz Kot je herecká hvězda světovýho kalibru, který svým herectvím dodal příběhu onu potřebnou reálnou lidskost, emoce který nejsou přeemociovaný, ale velmi diskretní. Opravdu krásný a silný film s dokonalým hereckým projevem super hvězdy polského filmu Tomasz Kotem .

Vábení sirén (2015)

On je to takovej polskej bizárek a to včetně hudby. Vábení sirén bych odolal, ale vábení Michalin Olszańske tak to zase tak silnou vůli nemám, možná v tomto případě bohužel.

Porady na zdrady (2017)

Kdyby to točili amíci, vyšla by z toho protichlapská sračka, ale Poláci to dali na pohodu a odlehčenou zábavu. Pointa je v tom, že dvě holky se sekly v chapech a začnou dělat kompro na chlapy, protože co chlap to nevěra, jenže celý to nabírá trošku jinou cestu. Není to ani romantika, ani komedie, ale taková fajn jednohubka a i když zpočátku se může zdát, že hlavně pro holky ve finále to bavilo i mě.

Sługi wojny (2019)

Taková kombinace akce, krimi, thrilleru a troška politiky. Ono to není moc divákovi vstřícný, postavy málomluvný, děj trošku zaplatenej, ale má to svůj rukopis a styl. V podstatě tohle dneska amíci už nenatočí. Třeba ty dvě akční scény, honička na střeše, sice krátká, ale super profi a postavy drsný, jak to mám rád a to jak kluci, tak holky, ty tři se tomu dají dát úplně v pohodě.

plakát

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały (2013)

No, kdybych to vzal jako film, tak to moc velké hodnocení nemá, protože to prakticky nemá příběhovou strukturu, do toho dvě časové roviny, uplně šíleně do sebe naroubovaný. Ovšem ono čím víc se blížil "film" ke konci bylo mě jasné, že tohle je hold hrdinům Varšavského povstání, hodně netradiční, ale líbil se mě ten respekt současné polské generace k lidem který umírali ve Varšavském povstání, áá kašlu na to, mám Poláky rád, ty čtyři dám.