Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (4 934)

plakát

Silverton v obležení (2022)

Zajímavá událost, docela bych rád věděl jak se film lišil od reality, nicméně ta kombinace politiky netflixu jak točit filmu s filmařským pojetím není příliš dobrá, protože je z toho až moc cítit, že je to dělaný na sílu. To dění v bance na mě působilo až moc netflixovsky = zkratkovitě s jasný cílem a názorem. Škoda bylo to jinak zajímavý a potenciál to v sobě má.

Le Léopard (1984)

Koukám, že kolega Willy Kufalt mě vzal dost myšlenek a argumentů co jsem měl, napsal tady hezký a trefný komentář. Víc takových uživatelů na csfd. Já to mám stejný, když jsem na začátku viděl jméno Broca ožil jsem, je to pro mě záruka kvalitního dobrodružství s výborným soundtrackem navrh. Tady se jede podle typickýho mustru, muž drsňák s neandrtálským chováním (mě sympatický ) a nóbl dámička vyžadující od může především getlemanství. Je to hozený do krásný exotický krajiny se spoustou nebezpečí, tak aby si postavy mohli postupně sbližovat. Mě se tenhle mustr alá Afričan nikdy nepřejí, tady akorát o nějaké souvislosti scén nemůže být řeč, teda mě to nějak zásadně nevadilo, snil jsem jak s nějakou kočkou něco podobnýho zažívám a bylo mě dobře s tím, že Claude Brasseur byla trefa do černýho z hlediska hlavní pánské postavy.

plakát

Le Facteur de Saint Tropez (1985)

Je to taková příjemná letní blbinka, spíše než vtipná, tak na pohodu.  Saint-Tropez je v tomhle filmu přímu k sežrání a jeho svérazné postavičky se starají o fórečky. Konec je takový krásný lidský paradox.

plakát

Všechno nejlepší, Chiaro! (2021)

Originální námět, podpořen kvalitním hereckým výkonem jedné rodiny, zejména hlavní představitelky, která působila přirozeně. Její postava je odhlodlaná mladá holčina, která si jde za svým, ale nepřestává působit křehce a zranitelně. Mafiánku jsem jako sociální drama ještě neviděl, takže mě to bavilo i když někdy ty zoom záběry byly přepálené už. Ve filmu se hodně pracuje s náznaky, což bylo někdy ku prospěchu věci, zejména v případě scén mimo hlavní hrdinku, někdy spíše na škodu, právě scény týkající se hlavní hrdinky. Z čehož vyplývá celek jako kvalitní sílný zážitek v jednotlivostech, v dialozích, ale často bez absolutní návoznosti po sobě jdoucích scén.

Vincentův přítel (1983)

Musím říct, že ta základní část což je většna filmu mě až tak nebavila a jen jsem se kochal herci z mé milované francouzské generace, ale pak přišla pointa a to už byla jiná kávička. Obdivuji francouze, že dokázali lásku ukázat v tolika různých podobách, ale velmi často velmi silně, emotivně, ale mimořádně citlivě. Krásně mě ta pointa vešla do hlavy.

Zase nepoužitelní (2022)

Ten scénář je jak vojetý brusle, takže nezbývá se než se soustředit na akci a vtipný dialogy, ale akci narušuje zběsilejší kamera, to je opravdu ulet, zrchylovat rychlou scénu, střihem , kdo tohle vymyslel, měl by za trest strávit noc s Putinem. A u Netflixu i tradičně problém se zbytečně přepápelnou stopáží. Já bych to zfouknul za 70 minut i se šukací scénou.

Král útěků (2020)

Nejvíc jsem si smlsnul na tom retro disco hudebním doprovodu. Samozřejmě film je odlehčený až běda, například ty proklatý zpomalovačky Mateusz Rakowicz by mohl nechat americkým filmům, ale jinak je to kvalitně natočená dobovka ve který je trošku škoda, že se film nevěnuje více vztahu postav   Dawida Ogrodnika  a Roberta Więckiewicza, protože oba jsou kvalitní herci a jejich postavy si o to v rámci příběhu vysloveně říkají, ale pořád se jedná o polskou kvalitku.

Blacklight (2022)

Koukám 69 let má Liam, tak to stihne ještě dva díly, kde bude akčnit, čím starší tím víc tvrdší.  Jsem výrazně mladší, ale mě by stačilo kopnout a jsem na týden v hajzlu a tady Liam, kulky, bodnutí, sere na to, podstatný je záchranit mexickýho prcka. Zápletka vskutku nečekaná, schémá taky, ale tak ukoukal jsem to.

A Fistful of Lead (2018)

No tak tohle bylo zase krmivo. Já čekal western epochálních rozměrů a dostal leda tak epochální píčovinu. Nejvíc mě bavil ten les, to bylo jak ve Stromovce.  Přiznávám že jsem byl zvědav co z toho ve finále vypadne a zafungovalo i kouzlo nechtěného, kdy jsem v němém úžasu koukal na na to, co tvůrci vyplodili.

plakát

Jakša: Nekompromisní operace (2022)

Film se sice snaží tvářit cyhtře až přechytrale, ale je blbej jak tágo. Některé věci jsou opravdu unikát. Hlavní hrdina občas figtí tak že by celá Asie dostala na prdel a občas zase je jak ortdoxní nebojovník. Akce s deratizéry na japonské amabsádě nebo kde, ta byla vymylšená asi po dvaceti pivech, protože opravdu tohle nemoh nikdo nmyslet vážně, ale legrační bylo že se to tvářilo jako dokonale plán s iq vyšším než nejvyšší množství.