Mesiáš přichází

• USA Messiah Comes! (více)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný
USA, 2003, 28 min

Režie:

Richard Rich

Odhal spolu s učedníky skutečný význam Ježíšova poslání, kterým je vysvobození z pout hříchu a smrti. Během posledních dní Ježíšova života se jeho učedníci snaží pochopit, jaké poslání má Ježíš na Zemi. Jsou zaslepeni svými představami o mesiáši, které je vedou k přesvědčení, že Ježíš je vysvobodí z římské nadvlády. Učedníci jsou svědky vyčištění chrámu, slavnostního vjezdu do Jeruzaléma a uzdravení chromého muže. Všechno však pochopí až tehdy, když jejich Mistr vstane z mrtvých! Ježíš nabízí vysvobození z pout hříchu a smrti. Díky jeho kříži má každý člověk naději na věčný život. (oficiální text distributora)

Matematicka

Tento díl "Animovaných biblických příběhů" se mi docela líbil. Spojuje totiž různé epizody v evangeliích, kde Ježíš přichází jako Mesiáš. Jeho triumfální vjezd do Jeruzaléma s masivním máváním palmovými ratolestmi i vyhnání penězoměnců a dalších "obchodníků" z chrámu až po jeho připojení se k poutníkům do Emauz po vzkříšení. Ježíš je tu také nahlížen pohledem Nikodéma a jeho přítele Kleofase (smyšlená postava). Velice zajímavé a inspirativní pohledy na Ježíše... A co od něj očekávám já? ()