I Spit Chew on Your Grave

USA, 2008, 58 min

Režie:

Chris Seaver

Kusko.t2

Ultra-lacný mix komédie a hororu sa rozpočtovo radí kdesi na úroveň domáceho videa. Evidentne stačí napr. na rodinnej oslave si od dedka požičať kameru, vytiahnuť z peňaženky gastrolístky na obživu, kúpiť fľašky piva a poprosiť prsnaté kamarátky, aby si na pár dní vybavili voľno. Nič teda nebráni ďalšej filmovej katastrofe, ktorá známu klasiku Meira Zarchiho I SPIT ON YOUR GRAVE (Day of the Woman, 1978) obracia naruby. Hlavnej úlohy sa zhostil Leo DeChamp – svojrázny fúzač z vidlákova, ktorý si to maširuje do obchodu pre trojicu výherných losov. Na svätého Dindiho a pri sladkej Toblerone čokoláde, jeden je naozaj výherný! Rozpustilá oslava v brlohu zla síce Leovi vyťahá gule tak ako mal v pláne, výherný tiket mizne ale tiež. Groteskný rape & revenge sa hlási o slovo! ()

Campbell

Katastrofální film a další z mnoha pokusů vytřást prachy z hitu ISOYG. A opět to nefunguje navíc tady se přidal tak trapnej humor že by neobstál naprosto nikde. Film sice trvá necelou hodinu ale i tak mi přišlo že koukám na 2 hodinový film. Postavy jsou strašně nesympatické a hloupé a scény kde někdo na louce utiká jsou hodně špatné. Navíc si teď říkám co to mělo společného byť jen trochu se zmiňovaným ISOYG? Hodně ubohý pokus o parodii. ()