Spieva Peter Nagy

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Československo, 1986, 25 min

Peter Nagy

Koncert Petra Nagyho a jeho skupiny. (oficiální text distributora)

freddy

Mám rád hudbu Petera Nagyho, sice nejsem nějaký jeho skalní fanoušek, ale vždycky jsem ho řadil k těm sympatičtějším slovenským interpretům, jejichž hudbu rád poslouchám. Proto jsem ani na okamžik nezaváhal, když jsem zjistil, že v dnešní sváteční den STV2 zařadí do vysílání tento koncert, a podíval jsem se na něj. První poznatek je ten, že ve svých 27 letech byl Peter Nagy úžasný sympaťák. Druhý poznatek je takový, že zpívá pořád stejně dobře. A nakonec jsem si i vůbec poprvé poslechl některé jeho písně, které jsem dosud vůbec neznal, jako například "Smetisko", "Komparzista" či "Na mojom poschodí". Ano, tenhle koncert obsahoval spíše písně neznámé, tedy alespoň neznámé pro ty diváky, kteří nejsou skalními fanoušky Petera Nagyho. Písně, které jsem znal, zde zazněly jen tři, a to sice "Láska je tu s námi", "Myslíš na to , na čo ja?" a "Zákony hada". Nicméně tento koncert jsem si u televizní obrazovky užil, i když délka koncertu 25 minut mi připadala silně nedostačující, ale jsem rád, že jsem měl vůbec možnost vidět Petera Nagyho za mlada. Koncertu nemám téměř co vytknout, uděluji čtyři hvězdy. ()