Love Summer: Rak Talon on the Beach

všechny plakáty
Thajsko, 2011, 100 min

sniper18

Je to veľmi dobrá čiastočne romanticky ladená komédia. Má pomerne dobrý príbeh o dvojici priateľov cez internet, ktorí sa rozhodnú zažiť príjemné prázdniny a vyraziť si v aute naprieč Thajskom, pričom postupne k sebe priberú ešte Američana a dve dievčatá a spoločne si užívajú život. Všetkých spája samota, keďže v bežnom živote nemajú moc priateľov a musia sa spoľahnúť hlavne na seba, no postupne sa stávajú skutočnými priateľmi a prenikne medzi nich aj láska. Spracovanie sa ale mimoriadne vydarilo, možno by som ocenil aj nejaký úvod, pri ktorom by sa dalo s postavami trochu zoznámiť aj samostatne, keďže tu sa samotná cesta začne už na začiatku, ale v konečnom dôsledku to vôbec neprekáža. Všetky hlavné postavy si ma získali prakticky okamžite, teda až na Američana, ktorý mi spočiatku nesedel, no našťastie mi časom nielen sadol, ale dokázal som ho aj spätne doceniť, celé to ich priateľstvo sa veľmi vydarilo a úprimne som všetkým fandil, aby im to spoločne vyšlo. Aj ich cesta je dostatočne zaujímavá, určite tu nejde o nejaké extrémne situácie, ako je často v podobných filmoch zvykom, ale také uveriteľné príjemné situácie, v ktorých sa zosilňuje puto nielen medzi nimi navzájom, ale aj mňa si získavali čoraz viac. No nájdu sa tu dve situácie, ktoré sú úplne absurdné a do uveriteľného deja vôbec nesedia, ale aj tak to celé osviežia a rozhodne ich beriem za klad. A vlastne ma ani nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť, od začiatku do konca sa mi to veľmi páčilo. Len trochu zvláštne pôsobí to, že sa má jednať o samotárov, ale na nich sa to nijak neprejavuje, všetko to sú sympatickí ľudia, ktorým nechýba odvaha a nemajú žiadny problém s komunikáciou a to ani s opačným pohlavím, no to nemá pre kvalitu filmu samozrejme žiadny negatívny dopad. Nadmieru spokojný som aj s jednotlivými žánrami, komédia mi sadla, nielen som sa po celý čas nedokázal zbaviť úsmevu z tváre, ale viackrát som sa aj úprimne zasmial a romantika je veľmi príjemná. Herecké obsadenie je výborné, všetkých päť hlavných postáv je skvelých, ale najviac si ma predsa len získalo očarujúce dievča, ktoré ušlo od otca. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, síce to nemá výnimočný vizuál, alebo hravé prevedenie, no tá atmosféra plná priateľstva, pohody a lásky je tak perfektná, že všetko zatienila. Keby to bolo aj trochu originálne, tak neváham s plným hodnotením, no aj tak ma Love summer mimoriadne prekvapil, ale len v dobrom, výborný film. 83% ()