Letní hrátky

Léto u moře v Toskánské Maremmě. Vincenzo a Adriana se v tíživé emocionální závislosti rozhodli učinit poslední zoufalý pokus o záchranu svého manželství. Jejich dvanáctiletý syn Nic se vyrovnává s traumatem, způsobeným otcovými agresivními výbuchy prostřednictvím her s ostatními dětmi. I když do skupiny vrstevníků dobře zapadl, má velký problém sdělit Marii, co k ní cítí. I ona má značně problémový vztah se svým otcem. Tento film pojednává o prvních krůčcích vstříc vlastnímu životu (oficiální text distributora)

bambola

Podle předběžného infa na Cinemaxu jsem očekávala nějaké rozervané intelektuály nimrající se ve svých pocitech na dovolené u moře ve snobské vile. To jsem se ovšem sakra spletla. Čekali mě burani v kempu a jejich (auto) sadistická dítka, která jsou na tom v rámci možností ještě vlastně docela dobře, když se člověk podívá na rodiče. Pro tiše trpící oběti domácího násilí, dávající násilníkovi stále další a další šance, protože "on přece není tak zlý" a "on se změní " a agresora, neustále opakujícího "je mi to líto", také nemám zrovna pochopení - u scény v bažině mi téměř bylo líto, že dopadla tak, jak dopadla. ()