Reklama

Reklama

Barva pleti: medová

(festivalový název)
  • Česko Barva kůže: medová (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Oficiálně je nyní kreslíři Jungovi čtyřiačtyřicet let, on sám však za datum svého narození považuje okamžik, kdy ho v pěti letech našel policista, jak se potlouká ulicemi Soulu. Je jedním z 200 tisíc adoptovaných Korejců rozesetých po světě. Jung se rozhodl do Jižní Koreje vrátit, aby nasál vzduch rodné země, vkročil na půdu svých předků a možná i našel svou biologickou matku. Hrdinova cesta usmíření se svými kořeny a sebou samým má formu dokumentu. Vyvolá v něm vzpomínky na dítě, kterým kdysi byl, a na nelehký úděl, který ho donutil dospět. Putování v čase – cesta v přítomnosti a vzpomínky na minulost – vede k postupnému sbližování jeho různých já. Originální animovaný životopisný dokument zpracovává téma adopce citlivě a s humorem. Postavy byly vytvořené ve 3D, krajina a dekorace ve 2D, autorem kreseb je sám Jung. (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

ajuska 

všechny recenze uživatele

Doják, ale působivý takovým tím správným způsobem, že mu leccos odpustíte. Příběh malého Korejce adoptovaného do belgické rodiny, která už má čtyři vlastní děti, zaujme, spojení hraných pasáží s animovanými funguje také dobře a to, že je to všechno podle skutečnosti, filmu dodává "něco navíc". ()

Zelilu007 

všechny recenze uživatele

Krásné, že to Jung sám namaloval. Líbilo se mi, že zde neukázal svůj životní příběh v růžových barvách. Dlouho jsem nad tématikou tohoto filmu přemýšlela. Je pravda, že jsem věděla o hodně rozsáhlé adopci do různých koutů světa, ale nevěděla jsem, že to bylo dáno válkou. Budu si o tom zjišťovat více, protože mne to velmi zajímá. Doporučuji, samozřejmě. ()

Reklama

Galerie (12)

Reklama

Reklama