The Warped Forest

všechny plakáty

FlyBoy

[SFF 2012, Sydney] Voľné pokračovanie povestného mecheche "Naisu no mori: The First Contact" sa konečne zrodilo, skoro o polovicu kratšie, v niektorých momentoch o trochu slabšie, ale stále sa zodpovedne držiace primárneho targetu - preniesť na plátno rokmi pestovanú víziu, ktorá opäť stvrdí dávny slogan jednej športovej značky, nemožné neexistuje. Hlavné slovo má Shunichiro Miki čo by ďalší suverén v tvorbe televíznych spotov, ktorý sa spoločne s Ishiim a Ishiminim podieľal na prípravách vyššie uvedeného "FF" počas ktorého si už pravdepodobne kypril pôdu na prechod do zoschnuto-zvlneného lesa. Z ničoho nič sme tu a šou sa môže začať. Bizardne-lysohlávkové jadro sa nemení, občania si regulérne nažívajú s obrami (alebo s trpaslíkmi?), dosť často sa cucajú zelené (pa)plody, vynaliezavo sa dráždia bradavky, platí sa orechmi, navštevujú sa alabaster-skinned nymfy a samozrejme mnoho, mnoho iného čo by bolo nešťastné spoilerovať. Nebude chýbať zástup zasnených/prepnutých/frustrovaných jedincov, kopa anatomických analógii a nevysvetliteľných javov. "Warped forest" so sebou prináša ohromnú nálož surreálnej rozpustilosti + divnosti, ktoré v porovnaní s "FF" kvalitatívne viac kolíšu, ale zato nedávajú dopustiť na opäť šikovne zapracovanú propagačnú estetiku a unikátny dotyk abstraktného vizionárstva. ()