Ten příběh je pravdivý. Je plný lsti, podvodů a intrik, které vládly na berlínské olympiádě v roce 1936, kde vyprávění začíná. Události se valí podivnými serpentinami vztahů hlavních hrdinů - boxera Robeyho, jeho milenky Erny a kapitána Taillarda - až k vánocům 1941. A tady Robeyho čeká překvapení v podobě neuvěřitelné zprávy. Má... může jí uvěřit? (LARS, spol. s.r.o.)

Cajt

Tak potvrzuji 106min! Bylo to docela fajn. Zjistil jsem, že materiál byl točený původně pro televizi a vysílán na pokračování, proto těch 180min, co uvádí filmweby.  Téma filmu velmi zajímavé, opravdu. Co tu my Evropané víme o 40. letech v JAR? Nic, nebo jen střípky. Tento film líčí události vlivu nacionálního socialismu Hitlerova Německa, na politické dusno v koloniální Africe pod vlivem Británie. Zajímavá zmínka o znovu oživení této ideologie po pádu Apartheidu a nástupu Mandely.  Postavy jsou podloženy reálem, perfektní výprava, dobové kostýmy, technika od aut po staré benzinky, tvůrci Poirota by se za to stydět nemuseli. K tomu parádní záběry z afrických panoramat/přírody.  Hlavní, v ději tajný policista, oblečen jak Indiana Jones, to sedlo. Dabing velmi kvalitní od ACE studia pro LARS,  Oliva, Tůma, Zavřel, Bartáková, Kaňkovský, Čárová, Pelar…TOP No a koukám, že to je jihoafrický nejdražší film vůbec.  Fakt milé překvapení!🌍🇿🇦 ()