Nejlepší světová pětka

• Velká Británie World's Top 5
Velká Británie, 2012, 50 min

Shini Somara (průvodce), Rob Bell

Přidejte se k celosvětovému pátrání po jedinečných obrech inženýrské geniality. V pořadu Nejlepší světová pětka se podrobně zaměříme na největší zázraky mechaniky a postavíme je proti sobě. V jednotlivých dílech se bude v pěti hlavních kategoriích testovat, analyzovat a hodnotit pět nejlepších letadel, vlaků a lodí. Na závěr vám představíme naprostého vítěze. V průběhu seriálu nahlédnou přední techničtí odborníci pod kapotu a do zákulisí, aby odhalili technickou brilantnost, jež uvedla do pohybu zmiňované velkolepé stroje. Jak si tito mechaničtí obři povedou ve srovnání s konkurencí a co je tajemstvím jejich úspěchu? Co pohání nejrychlejší auto světa? Jak se pohybuje největší vozidlo pro zemní práce? Jak může vlak bez kol dosáhnout nejvyšších rychlostí na světě? Jak se nejlépe manévrovatelný bojový tryskáč udrží ve vzduchu? Každý stroj z pořadu Nejlepší světová pětka je ve své kategorii vítězem. Který z nich je však absolutně nejlepší? (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Vozy Formule 1 mají takový přítlak, že kdybychom je nechali jezdit po stropě, nespadly by." Viděl jsem souboje o nejlepší auto a loď a musím se přiznat, že jsem byl zahlcen technickými informacemi takovým způsobem, že jsem si z toho moc neodnesl. A ačkoli jsem byl neustále přesvědčován o objektivitě hodnocení, tak s ním subjektivně nesouhlasím. ()