Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární

Recenze (6 416)

plakát

Kriminálka Anděl (2008) (seriál) 

"Čistej průstřel. Pumpa nepumpuje." Kriminálka Anděl je zvláštní. Některý epizody jsou originální, některý průměrný a některý padlý na hlavu. Někdy se policajti chovají profesionálně, jindy chybují (což je v pořádku) a občas vyšetřují jako herci převlečený za policajty. Prostě to vypadá, že se na odborným dohledu střídali borec z vražd, snaživej obvoďák a sekretářka z policejního prezídia. Takovej dojem to ve mně zanechalo. A nejvíc mě samozřejmě bavil Oliver, protože takhle sarkastickejch operativců jsou plný kriminálky.

plakát

Kozoroh 1 (1977) 

"Třeba je teď pro ně lepší, že nežijeme." Taky si myslím, že mrtvej má občas větší šanci na přežití než živej. Ale tohle je opravdu báječná konspirace, takže až budu za rok sledovat bezpečný přistání tchajkonautů na Slunci, tak asi budu mít určitý pochybnosti. Nicméně není pochyb o tom, že Američani na Měsíci určitě byli. Když jsem si totiž na Měsíci loni dobíjel elektromobil na parkovišti u Lidlu, tak měl zrovna v Mekáči domorodej dvojník Armstronga autogramiádu. Takže fakt nechápu, že o tom může někdo pochybovat, když tehdejší počítače měly skoro takovou výkonnost jako dnešní kalkulačky.

plakát

Slavná alba: Motörhead - Ace Of Spades (2005) 

"Nechám si na ptáka vytetovat ptáka, aby vypadal větší." Tak to je jedna z mnoha zásadních informací, který jsem se dozvěděl o vzniku alba Ace Of Spades. Tohle prostě bylo spíš o Motörhead, kteří dokázali vytvořit neuvěřitelně hutnej zvuk, pak vypili všechno, co teklo, sjeli se vším, co se někde válelo a osouložili cokoli, co neuteklo. A přesto všichni dokázali přežít šedesátku. Velká gratulace. Jinak o Lemmyho hře na basu toho bylo natočeno hodně, takže jsem si spíš užíval Clarkovu vymazlenou kytaru a neuvěřitelnou energii, kterou dokázal Taylor vymlátit z bubnů.

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021) 

"Stresové situace mě uklidňují." Pokud je tohle odkaz, kterej mají Ghostbusters zanechat budoucím generacím, tak je to docela průser. Tohle totiž nebylo ani originální, ani napínavý a už vůbec ne zábavný. Byla to nekonečná nuda protknutá rodinejma hodnotama, nějakým tím digitálním duchem a několika vtípkama pro společensky nepoužitelný fyziky. Snad jen postava Podcasta měla potenciál mě bavit. Za mě je to úplně zbytečnej snímek a skutečnej odkaz je uloženej v originálu.

plakát

Slavná alba: Nirvana - Nevermind (2005) 

"I když někdy nebylo zřejmé, o čem přesně zpívá, bylo to intenzivní." Nevermind je nejlepší album všech dob. Samozřejmě o tom můžeme vést spory, někdo s tím může i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Nicméně jsem tolerantní, takže jestli ho někdo má v žebříčku až na druhým místě, tak to velkoryse přehlídnu. Mě totiž Nevermind zasáhlo uprostřed mýho rockovýho období a nadchlo mě tak, že na něj nedám dopustit. V dokumentu na mě navíc působilo kouzlení Butche Viga s mixákem, při kterým jsem v tisíckrát slyšenejch skladbách najednou zachytil detaily, který můj vytříbenej hudební hluch dosud nezaznamenal. Bylo to prostě skvělý. Dokonalej dokument k dokonalýmu albu.

plakát

Dvojka na zabití (2021) (seriál) 

"Proti předpisům je zavolat chlapa k mrtvole před snídaní." Velí-li Víťa Sršeň oddělení vražd, tak to nemůže dopadnout dobře. Ani když má pod sebou Martina Riggse s Terezou Hodačovou a Dlouhýho s Krátkým. Nebo Krátkýho s Dlouhým? No prostě nenažrance a fetišistu. Z těch dvou jsem usoudil, že to asi měla být komedie. Tuto mou brilantní myšlenku podpořil patolog Pleva lovící při ohledání mrtvoly pokemony, Koťátko Mňau a celkem zábavně debilní prap. Žíně. Jenže ono se to taky chvílema tvářilo naprosto vážně nebo romanticky a spolehlivě to nefungovalo. Měl jsem se smát, brečet nebo být napnutej? Nevím. Tak zapeklitý to bylo, ale párkrát jsem se zasmál.

plakát

Syriana (2005) 

"Hodně lidí touží po násilné smrti ... a Bob má kontakty. Zbytek doplňte." Tak se háže přes palubu loajální agent, kterej nepochopil, že nechceme spravedlivej svět, šťastný lidi a demokracii bez přívlastků. My totiž chceme prachy, moc a ropu. A je nám zcela jedno, kolik lidí je přitom třeba vypnout. To všechno Syriana ukazuje, ale je v tom příliš málo důrazná. Jen ukazuje, neodsuzuje a ani mě nedokáže naštvat. Sice se o to chvilkama snaží, ale tohle vážně chce přímý pecky na solar a nikoli náznaky úderů do ramene. Já vlastně se vším, co jsem viděl souhlasím a dokážu dění aplikovat na jakoukoli světovou mocnost. Jen to potřebuju vidět jasně a bez toho pískovýho oparu.

plakát

Expedice: Džungle (2021) 

"Míříme na území lidojedů. Turisty mají rádi. Úplně je žerou." Je mi jedno, že Frankův humor je trapnej, že se tvrdohlavá Lily chová jak idiot, že princ Joachim fyzikálně nevěrohodně řádí se svou ponorkou po Amazonce i že tam poskakujou digitální žáby. Já jsem se totiž bavil. Prostě jsem potřeboval vypnout zbytky mozkový činnosti a zasmát se. To se podařilo. Kdybych čekal něco víc, tak tady bude nasranej komentář o předražený kravině, ve který včely bonzujou souřadnice a hlavní hrdina znovu a znovu umírá. Jenže na první dobrou zvítězila zábava.

plakát

Případ dvou manželek (2019) (TV film) 

"Péro doufám držíš líp než tu flintu." Neznám dámu, která po týhle nevinný poznámce nevytáhla z kabelky raketomet a neudělala by z drzouna mastnej flek. Jenže o to tu nejde. Tady jde o to, že Horác vyšetřuje, Vašátko poslouchá a já se nudím, protože je to celý hrozně průhledný.

plakát

Spartakiádní vrah (1999) (TV film) 

"V květinovém záhonu si pod ni rozprostřel její sukni, aby si při souloži s umírající neumazal kalhoty." Čistotnej kluk. To se pozná. A chytrej. Přejmenovat se na Jirku Nováka byl brilantní tah. Teď ho budou těžko hledat ti, kteří by ho rádi pověsili za ocas. Patřím mezi ně. Nemám ho rád, takže mi vadí, že se o takový zrůdě točí dokument. A to hodně mizernej dokument. Spousta dobový výplně, ve který se ztratilo, že to vyšetřování nikam moc nevedlo, i když Straka dělal velký chyby. Jenže Markovič s Douchou byly špičky a dobrej kriminalista často vyhraje jen proto, že ví, kde a na co se má zeptat. Vlastně na tom nebylo nic, co by mě zaujalo, kromě toho hajzla, kterej v klidu popisoval svý skutky. Já bych ho ... no jo, probudil ve mně internetovýho hrdinu, kterej mu bude nadávat od klávesnice. Snad ho karma dostihne.