Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Dokumentární

Recenze (5 872)

Šaráda (1963)

"Jaké je pro nejbližší dny Vaše křestní jméno." No přece Brian, Peter, Alexander případně Adam. To dá rozum. Musím se přiznat, že týpek s těmito aliasy, kterej se umí v poklidu osprchovat i v obleku, je mi vzorem. On mě prostě neustále bavil a lepila se na něj v mých očích neodolatelná Reggie, takže chci bejt jako on. Ono to tedy má i drsnější stránku příběhu, která se zase docela slušně zamotala a já jsem si chvílemi připadal jako v legendární Cimrmanově hře Hodina pravdy. Ono se skutečně mohlo stát, že Reggii s Adamem jsou otec a dcera, matka a syn nebo sourozenci. Na to naštěstí neměl autor Mistrovu genialitu, takže se nám to nakonec rozmotalo celkem přijatelně, ale Šaráda to byla opravdu slušná. A ještě nyní mě jímá hrůza z toho, že bych se utopil v posteli. Takže z toho plyne poučení o nebezpečnosti pyžama a já radši budu spát nahej. Dobrou noc.

plakát

Na straně osm (2011) (TV film)

"Johnny je občas slabší v taktice, ale silný ve strategii." Tak ho tu máme, Johnnyho. Už jsem viděl rychlý, silný i přesně střílející agenty a to přesně Johnny není. On je jinej. Výjimečnej. A hlavně sešlej. Měl jsem o něj trošku obavy, že ho na cestě za pravdou zdrží nějaký prostatický problémy, ale místo toho ho zdržoval jen nekonečnej pokec se syrskou roštěnkou. Jak jsem však bystře zjistil, tak v některejch pasážích mě to docela bavilo, takže se dalšímu konspiračnímu setkání s Johnnym u kopírky asi nebudu bránit.

Sever (2019) (TV seriál)

"Ty lidi nad náma pracujou v rukavičkách jen do určitý hranice. Pak nechají lítat třísky." Mám rád hrdiny, kteří odvážně buší do Systému. Tedy mám je rád, pokud to jsou filmoví hrdinové. Ve skutečným životě by si je totiž Systém naservíroval na svátečním podnose, rozkrájel je a labužnicky pozřel. Ono to tak prostě je. Je to smutný, ale pevný propojení mafie, politiků a orgánů činných v trestním řízení se prostě v praxi osvědčilo, tak kdo by to rušil? Já jsem tedy hodně sázel na por. Svobodu, kterej hned z policejní školy spěchal bočním vchodem vyšetřovat vraždy a těšil se na to, jak se z něj po deseti letech stane rentiér s jachtou na francouzský riviéře. To byla docela dobrá sranda, protože v tý době renta činila kolem 6.000 Kč měsíčně a i když nemám v hlavě ceník jachet, tak Fulk Al Salamah by za to asi nebyla. Ovšem pokus o reálnej konec mě potěšil, protože tady jsme se vrátili k uvěřitelnosti a nechali si o světlu na konci tunelu jen krásně zdát.

plakát

Slavná alba: The Doors - The Doors (2008) (TV film)

"Neměli jsme čas ani peníze se ve studiu pořádně vyblbnout." Jestli jsem to správně pochopil, tak to byl vlastně takovej studiovej živák a asi proto to má tak neskutečnou energii. Takže hudba je super, rebélie je všudypřítomná a teď k tomu dokumentu. Jeho jedinou chybou je, že Jim zůstal mrtvej a tak se s odstupem času nemohl pořádně vyjádřit. Ostatní mají co říct, navíc jim to pořád skvěle hraje a víc nenapíšu, protože si jdu znovu pustit jedno nejmenovaný album, který vyšlo 4. 1. 1967 a komorní kvartet ve složení Morrison, Manzarek, Krieger a Densmore na něm ukazuje svou genialitu.

plakát

Boží mlýny (2021) (TV seriál)

"Pojď si poslechnout, jak si Kmotr vodí šéfa kriminálky." Boží mlýny obvykle melou příliš pomalu a tak nemám nic proti tomu, aby urychlovač exkapitán Fait jejich lopatky pořádně roztočil. Jelikož tak činí poměrně zábavnou formou, tak proti tomu v zásadě nic nemám. Ovšem proti Kroupovi, republikovýmu investigativci č. 1, toho mám docela hodně. Tady excelentně dokazuje, že už mu z toho investigativování trošku hrabe. Stejně jako ve svým profesním životě totiž zdařile propojuje existující kauzy se svým pověstným pohádkářstvím a to je celkem peklo. Ale v seriálu škodí určitě míň než ve skutečným životě, tak ať se radši věnuje tomuhle.

Klec (1975)

"Jestli jsem slepý tak proto, abych se neztratil." Pokud by mne má ex- zavřela do klece, tak bych čekal nějakou sexuální laskominu, možná bych se i těšil, ale tohle bylo o něčem jiném. Jenže o čem? Julien to neví a Helene se škodolibě nechce vymáčknout. Doufal jsem, že to bude něco zásadního, velkýho a myšlenkově dokonalýho, ale není. Je to jen netradiční řešení běžný situace, u který jsem pouze s napětím čekal, jestli ho ona zabije nebo zabije on ji nebo já umřu nudou ještě před vyvrcholením. Dopadlo to poměrně nečekaně, ale ten konec se plížil velmi pomalu.

Putin (2020) (TV seriál)

"Čím méně víš, tím lépe spíš." Ukojil jsem svou zvědavost, zda BBC dokáže zachovat objektivitu, když se jedná o Rusko. Odpověď je prostá - ani se o to nesnaží. Putin je zkrátka ultrazloduch, kterej v životě neudělal nic dobrýho a může za všechno zlo současnýho světa. Navíc je to SLABÝ vůdce - to mě rozesmálo asi nejvíc. V rámci zachování vyváženosti jsou oslovování jenom Putinovi odpůrci, kteří se předhánějí v tom, kdo na něj nakydá víc špíny. Důkazy jsou samozřejmě v rovině JPP - určitě to musel vědět, nikdo jiný by to nařídit nemohl či to by se bez jeho vědomí stát nemohlo. Já si samozřejmě o Putinovi myslím svoje, ale důkazy nemám, tak si to radši nechám pro sebe, aby na mě nemusel plýtvat novičokem. A samozřejmě nelituju smrti žádnýho dvojitýho agenta, kterej prodal svou zemi. To se trestá stejně v Rusku, v USA i ve Vanuatu.

Blíženec (2019)

"Ne každej den uvidíš, jak chlapovi nakope zadek hned na dvou kontinentech jeho vlastní JÁ." No a já jsem to právě teď viděl. Bylo to svižný, nekomplikovaný a docela zábavný. Co chtít víc? Napadení Endurem? Bylo. Vtípek s messengerem? Taky byl. Tak snad jen intimní chvilku se spoutanou agentkou Danny ve sklepě, při který bych zapomněl na svý slušný vychování? Tak něco z toho tam taky bylo. No dobře. Dokonalý to není. Ale čas to zabíjí poměrně zábavně.

plakát

EETerminátor: Den vyúčtování (2020) (amatérský film)

"Vraťte Bohušovi všechno, co mu patří. I toho pštrosa." Tak terminátor Arnošt byl fakt vostrej a mohu potvrdit, že do starýho železa rozhodně nepatří. Ovšem mé bystré oko poměrně brzy odhalilo, že tohle je pouze fikce, protože v reálným světě by Arnošt Z-mana rozhodně neporazil. On prostě nemá sílu Becherovky a tohle byla blbost hraničí s dezinformací. Ovšem blbost velmi zábavná.

První člověk (2018)

"Nemám teplou vodu, světlo ani hajzl, ale Bílej je na Měsíci." Obvykle mám problém najít se svými barevnými, a v současný době nám nadřazenými, bratry společnou řeč, ale tady si možná dovolím i souhlasit. Nicméně tohle je o úžasném dobrodružném dobývání vesmíru plném pozitivní energie. Tedy podle mě by to tak mělo být, ale není. Místo toho jsou tu samá rodinná traumata, pohřby, patriotismus, technický problémy a kamera v rukou epileptika. To mě hodně nebavilo. Takže jsem se těšil alespoň na vyvrcholení. Doletí a vrátí se? Nedoletí? To by teda byly nervy, kdybych už někdy něco neslyšel o tom, že nějakej Armstrong na Měsíc doletěl, takže jsem jen s nadějí doufal, že to natočil nějakej konspirační teoretik a bude to mít mnohem zajímavější konec. Nemělo. Alespoň myslím. Prospal jsem ho.