Noc v Myší díře

(amatérský film)

Pod brněnským Hlavním nádražím se rozkládá labyrint podchodů, průchodů, východů a záchodů. A právě na posledním zmiňovaném místě se jedné noci náhodně setkají. Ona a On. Ona, hledající zde úkryt před bezcitnými zabijáky a On, právě zde vykonávající potřebu. Kráska v nesnázích a muž s chutí nějaké nesnáze postřílet. Oba čeká v podzemním bludišti plném vrahounů dlouhá noc. (choze)

Dannyell

Těch 10 minut mi celkem uteklo. Ale čekal jsem stále, na nějakou větší pointu. Konec filmu mě mírně zklamal. Oproti začátku, který byl svižný a zajímavý. Líbila se mi i nadsázka, která byla celkem vkusně našroubována, do jinak akčního a temného prostředí. Určitě si zaslouží zmínit dobře zvolené prostředí, které filmu dodávalo epičnost a měl jsem i chvílemi pocit, že se nedívám jen na amatérký film s experimentálními prvky kamerového cvičení. Moc hezky si tvůrci pohráli s barevností konečného celku. Musím být mírně subjektivní k hereckým výkonům. Hlavní postavy znám osobně a je to na mém názoru prostě znát. Tomáš Mann přirozený jako vždy, ale připadne mi, že ve spoustě, ne-li všech rolích u Chozeho je jaksi pořád ten stejný Tomáš. Jako by pokaždé hrál tu samou postavu, dost mi to připomínalo postavu v Cyborgovi Cheerleaderovi, nebo Assassinu. Možná to způsobuje osobitá režie Chozeho. Myslím, že kdyby měl Tomáš příležitost zahrát si pod vedením jiného režiséra, tento dojem bych neměl. Podobná role podobný herecký výkon, prostě Tomášův standard, na který jsem si už jaksi zvykl. Slečna herečka přirozená , jen škoda, že se z ní nevyklubala například hlavní záporná postava, moment překvapení na konci by byl o dost větší. Tomáš Opatřil jako kameraman v roli mu vzdálené a to před kamerou a ne za ní také, příjemně překvapil, jen bohužel, že umřel tak laciným způsobem. Jako celek to neurazí, ale ani nijak nenadchne. Technicky velmi dobře zvládnuté a je vidět pokrok i díky použité technice. Moje 3 hvězdy jsou myslím hezké hodnocení. Příště to ale zkuste kluci víc propracovat, potenciál tam je. ()

FILMOVKA

Kdybych to měl hodnotit jako komedii .. tak to bude lepší. Ale kamera nebyla zas tak špatná. Celkové zpracování to potom kazilo. ()

mokki5

Člověk který má rád Brno, noční Brno ještě víc a k tomu ještě dost holduje akčnímu žánru (což já jsem) nemůže dát jinak než pět hvězd. Díky za příjemné pokoukání ()