Delete

• Nizozemsko Delete
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Nizozemsko, 2013, 15 min

Otec patnáctiletého Jurreho všechno zapomíná. Když jde do kuchyně pro chleba, přinese džus. Trpí totiž Alzheimerovou nemocí. Jurre ví, že se jeho stav už nikdy nezlepší a že nakonec zmizí z tátovy paměti i on sám. „Ukusuje to kousky vašich vzpomínek. Je to, jako když na klávesnici zmáčknete tlačítko delete,“ říká. Teď na to ale nechce myslet. Chce si s tátou užít společné chvíle a dělat jen zábavné věci. Citlivě natočený snímek ukazuje nejen to, jak se teenager vyrovnává s vážnou nemocí svého rodiče, ale především Jurreho odvahu čelit nepřízni osudu a lásku, kterou cítí ke svému otci. „Věci, které dřív dělal on pro mě, musím dělat teď já pro něj. Ale to je přece logický,“ vysvětluje. (Jeden svět)

quorra

Měla jsem štěstí, že jsem tenhle film viděla bez toho šílenýho dabingu, který vyvolává smích už u desetiletých dětí a tak můžu dosvědčit, že opravdu je citlivě natočený a že syn s tátou, který v českém dabingu vypadají jako úplní idioti, jsou ve skutečnosti a alzheimerovi navzdory úplně normální a sympatický lidi. ()