Jízda na hraně

(festivalový název)
Dokumentární / Sportovní / Životopisný / Rodinný
USA, 2013, 90 min

Pätnásť rokov reálnych záberov ukazuje rivalitu medzi kamarátmi z detstva a snowboardovými legendami Kevinom Pearcom a Shaunom Whitom. Počas najvýznamnejších svetových súťaží si rozdeľujú prvé a druhé miesto a skúšajú stále lepšie, ale aj nebezpečnejšie triky. Toto sa Kevinovi jedného dňa stane osudným a nešťastný pád v U-rampe ledva prežije. Počas jeho liečenia Shaun vyhráva ďalšiu zlatú medailu na Olympiáde a stáva sa historicky prvým snowboardistom s maximálnym skóre v U-rampe. Jediné, po čom Kevin túži, je vrátiť sa k snowboardovaniu, čo je však kvôli jeho vážnemu zraneniu smrteľne nebezpečné. (MothA)

kolly13

Sonda do špičkového sportu, kde vážné zranění ovlivní celý život. Dotklo se mě boj sportovce o návrat k závodění a silná vazba na rodinu, která to vidí jinak a objektivně. Oceňuji intimní záběry rodiny. ()

Skokan44

Úchvatný dokument, který s vámi emocionálně pohne. Tak ukrutně sympatickou a podporující rodinu, kde ale zároveň všichni dokáží racionálně uvažovat a neunášet se příliš svými emocemi a to v tak vypjaté situaci, by asi mohl závidět každý z nás. ()

touseli

Kevin Pearce, jeden ze dvou nejlepších prknařů před Vancouverem, na tréninku spadne na držku...a to doslova...a navic tak z deseti metrů. Libovej dokument o soupeření, o tom, jak důležitý je mít americkou rodinu a jak nahovno, je mít poškozenej mozek. Mimo jiné se taky dovíte (pokud máte aspoň minimální schopnosti čtení v xichtech lidí), jaký jsou tyhle špičkový boardaři kurvy...a taky i feťáci, protože pro ně to droga tutově je. Nebejt toho patosu, dal bych možná i 5*. Joo...a už nemám tak moc rád Shauna Whitea. :P ()