Ephraim's Rescue

všechny plakáty

Dyas

Zvláštní příběh, který mě ale překvapivě zaujal a já si to náboženské téma docela užil. Atmosféra filmu a ta krásná krajina se nedala přehlídnout. Hlavní postava zajímavá, herec sympaťák a emoce se v určitých scénách cítit dali. Líbilo se mi vyzobrazení těch následků, které přicházeli z dlouhého a těžkého cestování do Sionu, a to v především v podobě zemřelých nebo zamrzlých nohou. Možná jsem měl zrovna zvláštní chvilku, ale ty čtyři si to zaslouží. ()

majo25

Príbeh založený na skutočných udalostiach, ktoré sa stali putujúcim členom vtedy novozaloženej cirkvi - Mormonov, naprieč Amerikou. Hlavným hrdinom je mladý Ephraim Hanks, ktorý v sebe skrze vieru nachádza liečiteľské schopnosti. Ozdravuje, lieči, kriesi mrtvým a zbavuje ťažko skúšané putujúce spoločenstvo útrap a demotivácie. Film síce nemá prepracované spracovanie, ani efekty či zapamätateľné výkony hercov, srší z neho ale hlboká pocta vtedy žijúcim ľudom a slúži ako pripomenutie. Niektoré zo zdramatizovaných scén spĺňajú aj vyššie kritériá. ()