Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární

Recenze (7 317)

Tom ja Fluffy (1997)

Celkom príjemný animák s jednoduchou, ale sympatickou animáciou. Síce animácia umeleckou kvalitou nevyniká, ale dá sa na ňu rýchlo zvyknúť, aj na jej milé zvieracie postavičky. Príbeh netvorí súvislý dej, je skôr kompiláciou jednotlivých minipríbehov, pričom k divákovi prehovára iba rozprávač. Občas mi ústredná melódia už liezla na nervy - prialo by si to sofistikovanejšiu hudobnú réžiu.

plakát

Knight Rider - Přízrak (1985) (epizoda)

Nadupaný pilot štvrtej série, v ktorom nechýba akcia, kvalitnejší záporák s príma baranidlovou hračičkou, kriminalitou neslávne známe Chicago, humor a dokonca aj kúštik napätia. V závere sa síce objaví pár trapošín (ospojlerovaný super speedový KITT či afrochlapci, ktorí s kladivom a skrutkovačom spravia za jedno poobedie zo šrotu fungl nového KITTA, ešte aj cabrio verziu), ale inak príjemné prekvapko po relatívne nudnejšej 3. sérii. Ešte jedna vec, je fajn vedieť, že machri už 80. rokoch vedeli pomocou laserovej pištole spraviť akéhokoľvek dvojníka (aj s očnými zreničkami či hlasom). Kam sa na nich hrabú vedci z 20. rokov 21. storočia.

Into the Fire (1988)

Plusom je, že film nastupuje takmer od začiatku a nemusí sa čakať do polovice filmu, ako tomu býva. Napätie je budované skôr tak béčkovo, ale vyslovene neurazí. Jeden zvrat som očakával, druhý ma prekvapil, v pozitívnom slova zmysle. A záverečná akcia, ešte k tomu na snehu, je čerešničkou, ktorá film pozdvihuje. Napriek niektorým zjednodušeniam (dynamit) som spokojný.

Jiná země (1984)

Keď sa okrem gayov a komunistov nikto iný nevyskytuje na britskej škole pre horných desaťtisíc, tak je niečo v neporiadku. Podobne ako v tomto filme s plochou homosexuálnou témou. Aj keď tvrdý študentský život, kde starší chlapci berú na seba bremeno vyžadovania disciplíny a dávajú to svojim podriadeným a mladším študentov občas pocítiť (trochu som sa strácal, kto je nad kým), je svetlejším prvkom filmu, je to v sumáre málo. Rovnako ako úlet do krajiny, kde zajtra znamenalo včera. Mladé hviezdičky ako Firth či Elwes môžu pritiahnuť pozornosť, nič nadpriemerné ale nepredvádzajú.

plakát

Highlander - The Lamb (1994) (epizoda)

Opäť zaujímavá a originálna zápletka. Ako sa asi bude životom pretĺkať malý nesmrteľný chlapec, ktorý "potrebuje" ochranu dospelých? Tvorcovia si záverečným útekom asi nechali zadné vrátka, alebo len nechceli na plátne ukázať zabitie maloletého.

plakát

Highlander - Courage (1994) (epizoda)

MacLoad má teda podarených priateľov - nechýbajú ani narkomanské trosky, ktoré vďaka nesmrteľnosti sa nemôžu drogami predávkovať. V tejto epizóde si tiež hl. hrdina namotáva novú dlhotrvajúcu lásku, len škoda, že nie je dostatočne atraktívna a tiež je blbosť, že by si našiel doktorku, ktorá by mu pri jeho možných zraneniach a súbojoch na jeho tajomstvo mohla skoro prísť.

plakát

Highlander - Rite of Passage (1994) (epizoda)

Zaujímavá zápletka zasvätenia mladého dievčaťa do tajov "nemsrteľna", len škoda jej rozmaznanej vzpurnosti, ktorá k nej vytvára pochopiteľné antipatie. V roli záporáka sa objavuje hviezda seriálu Amazonka. Trochu viac romantická epizóda, ale ponúka zaujímavé nápady.

plakát

Highlander - The Cross of St. Antoine (1994) (epizoda)

Opäť Amanda na scéne - ach jaj. našťastie je v epizóde iba kvôli krádeži. V zápornej úlohe sa predstavuje tradičný filmový záporák z dôb minulých - Brion James. Epizóda je zaujímavá skôr svojím historickým flešbekom. Len som nepochopil, prečo "lovec kožušín" pri hneve alebo v boji reve ako nejaké paranormálne monštrum.

plakát

Highlander - The Revolutionary (1994) (epizoda)

Doslova revolučný chlapík, ktorý pre "dobro veci" ide aj cez mrtvoly svojich priateľov. V seriáli nám končí čierny brat Charlie a ja vravím - dobrý krok od tvorcov.

plakát

Highlander - Line of Fire (1994) (epizoda)

Fakt drsný nesmrteľný zabiják, ktorý sa rochní v zabíjaní. Ritchie opäť v podobe krovia, ktorý stále nedostal rozum.