Lovec

• USA Hunted, The

Filipíny. Ve ztemnělé uličce leží americký agent s kulkou v hlavě. Důstojníci CIA David Stone a Mike Branigan jsou evidováni na tajném seznamu agentů spolupracujících s KGB. Najednou zjišťují, že dva další agenti z téhož seznamu jsou mrtvi. Posledního agenta z tohoto seznamu se Branigan bojí vyhledat. Není to nikdo jiný, než agent číslo jedna David Stone. V návalu vzteku a podezírání se Branigan rozhodne prověřit své nejbližší spolupracovníky, synovce Johna a jeho sekretářku Silvii. Ti se nyní stávají nejhledanějšími osobami KGB i CIA. Začíná krvavý boj o přežití. (topr harley)

choze odpad!

Na Filipínách se v 80. letech točilo jedno akční béčko za druhým. THE HUNTED Davida Hunta (nomen omen) alias LOVEC je amatéřina nejhrubšího zrna s mimořádně topornými herci, jejichž výkonům se člověk nejednou od plic zasměje. A nejen jim. Hned úvodní scéna je velmi vtipná – muže pronásledují zabijáci a on běží tak dlouho rovně, dokud si ho pomalu pohodlně nezaměří a neodstřelí. Ještě úžasnější je následující dialog zabijáka KGB Ivana s jeho nadřízeným (nezapomenutelná hláška: „Ivane… slyšel jsem, že jsi včera někoho zabil…“). A po zcela nepřekvapivém odhalení zrádce ve vlastních řadách se film asi v polovině láme v útěk hlavních hrdinů před všemi ostatními, při kterém nechybí oblíbená jungle klišé jako střet s hadem, sklouznutí po stráni či skok do řeky. ()