Odposlech Hitlerovy armády

(TV film)
  • Velká Británie Bugging Hitler's Army

Nahrané rozhovory odhalují necenzurované mrazivé myšlenky zajatých německých důstojníků v anglickém táboře pro válečné zajatce v roce 1939. (National Geographic)

Marze

Velmi cenný historický dokument - pohled na historii očima obyčejných lidí. Některé nahrané rozhovory jsou velmi šokující: "Měl jsem po letu volno, kolega řekl Pojď si zastřílet. Postříleli jsme 1500 Židů, byly tam i ženy a děti. Někteří strašně křičeli, jiní byli apatičtí." Když se podíváme na situaci Německa 73 let po válce, skoro polovina německých párů je bezdětných, takže se Němci vyhlazují sami. Bohužel islámská kultura, která je nahrazuje je jako z bláta do louže. Je zde nerovnost mužů a žen, nerovnost mezi věřícími a nevěřícími a je proti svobodě myšlení i svobodě projevu. Každý muslim má za povinnost přiblížit se Mohamedovi a když dosáhnete jeho dokonalé napodobení, jste bojovníkem islámského státu (nebo Hitlerovým). ()

Volodimir2

V dobe vojny je získavanie informácii a ich využívanie rovnako dôležité, ako palebná sila vojenskej techniky. Počas druhej svetovej vojny bolo vytvorené oddelenie ministerstva vojny Veľkej Británie na odpočúvanie vojnových zajatcov, pod názvom MI19. Na britskom vidieku od roku 1942 boli pripravené zajatecké tábory, ktoré boli prešpikované odpočúvacími zariadeniami. Tieto zariadenia boli v lampách, krboch, za zrkadlami, ale aj v parkoch a na stromoch. A tak boli pripravené tábory v Latimerovom dome v blízkosti Amershama, Wiltonovom parku pri Beaconsfielde a v Buckinghamshire Trent Parku pri Cockfosteri v severnom Londýne, na príjem prvých zajatcov. V prvých dvoch boli umiestnení nemeckí zajatci z ponoriek U-Boat a piloti Luftwaffe a v poslednom boli umiestnení a odpočúvaní nemeckí generáli (celkom ich tam bolo 59). Ale odpočúvania sa zúčastnilo viac ako 4000 nemeckých zajatcov. Pochopiteľne, že išlo o vybraných zajatcov, ktorí prichádzali do kontaktu s utajovanými skutočnosťami. Dokument nám poskytuje dramatické rekonštrukcie zločinov, ku ktorým sa priznávali a detailne opisovali jednotliví aktéri týchto udalosti po ich odtajnení. Prepisy tohto odpočúvania nikdy neboli použité v trestnom konaní, nakoľko oddelenie MI19 bolo aktívne ešte aj v dobe studenej vojny a Briti túto metódu získavania informácii nechceli prezradiť. A tak sme mali možnosť sa dozvedieť, čo si nemecká generalita v rokoch vojny skutočne myslela o Hitlerovi, o aktuálnych vojnových situáciách a o ich vojnových zločinoch. ()