Tajemství Země (TV seriál)

Secrets of the Earth

Dokumentární

USA, 2013, 30 min

Gabriel Rotello

Gabriel Rotello
  • pursulus

Mnoho otázek, málo odpovědí.¬         Neviděl jsem zdaleka všechny díly, ale to, co jsem viděl, mi stačilo. Výklad je podáván místy až hrubě bulvárně, zneužíváno je pojmů "katastrofa světových rozměrů" či "klimatická pohroma". Předváděnému by prospěla větší nápaditost, korektnost, alternativnost. Za půl hodiny se dozvíme o thematu méně také pro mnoho nadbytečných řečí.¬                 Nevím, jak je možné, že celá řada amerických vědeckých dokumentárních seriálů je hodnocena nejvýše příznivě (často pár desítkami či nejvýše stovkami diváků coby zdejších uživatelů). Na co se ti lidé dívají? S čím mají možnost srovnávat? Může býti pravdou, že tento druh pořadů přilákává ponejvíce jedince průměrného a podprůměrného rozhledu, kteří při pohledu na vír hurikánu ve spojení s temným výrokem o milionech možných mrtvých ztrácejí dech?¬                 Mnoho otázek — málo odpovědí.(18.1.2020)

Zvláštní dokumentární seriál. Rozsahem námětů jednotlivých epizod se snaží obsáhnout různé věci a v tom je podle mě trochu slabina seriálu. Jedna epizoda o dešti a jiná o tsunami... A bohužel jsem se nic moc nového nedozvěděl.(12.9.2019)