Víra okem Božím: Příběh Ježíše

(TV film)
  • Velká Británie Flight Of Faith: The Jesus Story
Velká Británie, 2010, 50 min

Naše diváky teď zveme na neobvyklé letecké putování! Poletíme nad nádhernými biblickými sceneriemi Izraele a budeme pátrat po stopách nejslavnějšího muže všech dob, Ježíše Nazaretského. Vyhledáme a odhalíme řadu historických lokalit spojených s životem Spasitele a jeho dobou: po zemi, vodě i vzduchem vyrazíme z kraje Galilejského a dorazíme až na předpokládané místo nanebevzetí. Mezitím vám tvůrci pořadu budou vyprávět příběh člověka, jehož skromný život byl tak rychle a brutálně ukončen, a který měl přesto nesmírný vliv na víru a světové dějiny. (oficiální text distributora)

honajz

Nepřišlo mi to moc zajímavé. Slibovaných leteckých záběrů je v podstatě jen třetina, zbytek tvoří rozhovory s archeology nebo kněžími a návštěvy rozličných míst, vztahujících se k různým chvílím Ježíšova života podle Nového zákona, kde dnes stojí různé velké chrámy a svatyně. Otázkou je, zda skutečně jde o místa, kde se Ježíš narodil či kde byl pohřben, a navíc dnes vypadají spíše jako turistické spektákly a pasti na peníze. ()