Pěsti smrti Šaolinu

(neoficiální název)
  • Jižní Korea 사대통의문 (více)
všechny plakáty
Jižní Korea, 1978, 82 min

Mladá dívka (Carrie Lee Ying-Ying) se díky lsti dostane přes stráže až do přísně hlídané pevnosti, kde zabije muže z vysoce postaveného klanu. Otec zavražděného (Bruce Cheung Mong) začne usilovně pátrat po vražedkyni. A časem zjišťuje, že dívka tímto činem chtěla pomstít smrt svých rodičů a vyprovokovat ho ke konfrontaci. Co ho ale vyvádí z míry, je záhadný muž (Hong Yung-Sek), který už několikrát dívce pomohl a zabil několik jeho nohsledů. Vlastně ani sama dívka si není jistá, proč to pro ni dělá. Nakonec se ukazuje, že muž má stejný cíl jako ona - pomstít své rodiče. (Modiwish)

Modiwish

Hodně zapomenutý raritní snímek, který dokázal přežít díky Němcům, kteří si ho nadabovali, jinak by skončil v propadlišti dějin, bez jakékoliv stopy. Jihokorejský film, kde se představili herci, kteří si maximálně zahráli ve 15 filmech a méně a co je ještě smutnější, na internetu se vlastně nedá dohledat o nich prakticky nic a to ani datum narození. O to si film vážím ještě víc! Co je ale smutným faktem, že toto dílo není nijak závratně zajímavé, nedejbože poutavé. Na začátku se to velmi pomalu rozjíždí a teprve v polovině začíná ta pravá jízda, ale pořád to není ono. Má to sice ty správné suroviny, ale moc šťávy se z nich nevymačkalo. Nudný, uspávací děj s primitivním scénářem, kde nelze hledat nějakou hloubku (jak je zvykem) a s pasážemi, které mne nedokázali zaujmout. Sice se režisér snažil o nějaké drama, či napětí, ale to se minulo účinkem. Co musím ocenit jsou fakt libové souboje. Jsou dynamické, choreograficky zvládnuté a převažují kopy a salta před pěstmi a ač se to nemusí zdát funguje to báječně. A tak krásné souboje a nádherný poslední fight prostě zazdil ten nudný děj! Co bylo jistou dobu matoucí, že jsem nevěděl komu fandit a kdo je ten zlý. Hlavní hrdinka zabije nějakého vysoce postaveného pána a všichni po ní jdou, aby se dožádali spravedlnosti, ale ona touto vraždou chtěla pomstít smrt svého otce, kterého zabil otec vysoce postaveného pána. A to, že ona chce pomstít svého otce se dozvídáme také až v polovině, což mne trošku zmátlo v mých postojích, vůči ústředním postavám. Holt škoda, ale na odreagování dobrý. Herci: Hong Yung-Sek - hlavní hrdina, Bruce Cheung Mong- záporák, Wan Yan-Ha- kolaborantka se ''zlou'' stranou, Choe Mu-Ung - vysoce postavený pán ()

• Akční režii měl na starost Nam Chung-Il. (Epistemolog)